fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Продюсерка українського походження Олена Андрейчева здобула “Оскар” за найкращий документальний фільм

326

Британська продюсерка українського походження Олена Андрейчева здобула “Оскар” за стрічку “Навчаючись скейтбордингу в зоні війни (якщо ти дівчина)”. Фільм виграв у номінації “Короткий документальний фільм”.

у Лос-Анджелесі відбулася 92 за рахунком церемонія вручення нагород премії “Оскар-2020”. Разом з Андрейчевою на сцену отримувати статуетку з рук актора та активіста Марка Руффало вийшла режисерка цієї історії Керол Дусінгер.

40-хвилинна стрічка “Навчаючись скейтбордингу в зоні війни (якщо ти дівчина)” (англ., “Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl)” 2018 року розповідає про дівчат у столиці Афіганістану Кабулі, які живуть у незаможних районах міста. Вони разом ходять до школи, вчаться читати і писати і водночас навчаються їзди на скейті, таким чином здобуваючи впевненість у собі. Варто зазначити, що жіноче населення країни не має права брати участь в спортивних змаганнях.

Кадр з фільму

Британська кінематографістка і журналістка Олена Андрейчева народилася в Києві. З 2006 року вона працює в сфері документального виробництва і розвитку телебачення у Лондоні разом із BBC, National Geographic, Discovery Channel, створюючи фільми на гострі суспільні теми – позбавлення волі, торгівля людьми та імміграція. Серед її історій – фільми про роботу медиків у Лесото, життя тюремних банд у США, про шукачів бивнів мамонтів у Сибіру та інші. До захоплення кіно дівчина вивчала в університеті фізику та наукову журналістику.

“Найважливіший аспект моєї роботи та моя мотивація – це щире бажання дізнатися, як це – жити життям людей, які присутні в моїх фільмах”, – пише Андрейчева про себе на власному вебсайті.

Дивитися трейлер до фільму “Навчаючись скейтбордингу в зоні війни (якщо ти дівчина)”: відео

Також стрічка “Навчаючись скейтбордингу в зоні війни (якщо ти дівчина)” напередодні встигла тріумфувати у Голлівуді, виборовши нагороду британської кіноакадемії BAFTA-2020.

Джерело: radiosvoboda

Читайте також

Фільм “Довбуш” покажуть на Берлінському кінофестивалі