fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Продюсерка українського походження Олена Андрейчева здобула “Оскар” за найкращий документальний фільм

8

Британська продюсерка українського походження Олена Андрейчева здобула “Оскар” за стрічку “Навчаючись скейтбордингу в зоні війни (якщо ти дівчина)”. Фільм виграв у номінації “Короткий документальний фільм”.

у Лос-Анджелесі відбулася 92 за рахунком церемонія вручення нагород премії “Оскар-2020”. Разом з Андрейчевою на сцену отримувати статуетку з рук актора та активіста Марка Руффало вийшла режисерка цієї історії Керол Дусінгер.

40-хвилинна стрічка “Навчаючись скейтбордингу в зоні війни (якщо ти дівчина)” (англ., “Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl)” 2018 року розповідає про дівчат у столиці Афіганістану Кабулі, які живуть у незаможних районах міста. Вони разом ходять до школи, вчаться читати і писати і водночас навчаються їзди на скейті, таким чином здобуваючи впевненість у собі. Варто зазначити, що жіноче населення країни не має права брати участь в спортивних змаганнях.

Кадр з фільму

Британська кінематографістка і журналістка Олена Андрейчева народилася в Києві. З 2006 року вона працює в сфері документального виробництва і розвитку телебачення у Лондоні разом із BBC, National Geographic, Discovery Channel, створюючи фільми на гострі суспільні теми – позбавлення волі, торгівля людьми та імміграція. Серед її історій – фільми про роботу медиків у Лесото, життя тюремних банд у США, про шукачів бивнів мамонтів у Сибіру та інші. До захоплення кіно дівчина вивчала в університеті фізику та наукову журналістику.

“Найважливіший аспект моєї роботи та моя мотивація – це щире бажання дізнатися, як це – жити життям людей, які присутні в моїх фільмах”, – пише Андрейчева про себе на власному вебсайті.

Дивитися трейлер до фільму “Навчаючись скейтбордингу в зоні війни (якщо ти дівчина)”: відео

Також стрічка “Навчаючись скейтбордингу в зоні війни (якщо ти дівчина)” напередодні встигла тріумфувати у Голлівуді, виборовши нагороду британської кіноакадемії BAFTA-2020.

Джерело: radiosvoboda

Читайте також

Фільм “Довбуш” покажуть на Берлінському кінофестивалі

Залишити відповідь