fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Атлантида" Валентина Васяновича

“Атлантида” Валентина Васяновича увійшла у лонг-лист премії BAFTA

406

Драматична антиутопія Валентина Васяновича “Атлантида” увійшла до довгого списку престижної британської премії BAFTA в 12-ти секціях. Переможців буде оголошено 11 квітня 2021 року.

Як повідомляє Держкіно, фільм Валентина Васяновича “Атлантида” змагатиметься за номінації та головні призи премії BAFTA у категоріях: Найкращий фільм; Найкращий неангломовний фільм; Найкраща режисерська робота; Найкращий оригінальний сценарій; Найкращий кастинг; Найкраща операторська робота; Найкращий монтаж; Найкраща музика до фільму; Найкращий художник-постановник; Найкраща чоловіча головна роль (Андрій Римарук); Найкраща жіноча головна роль (Людмила Білека); Найкраща чоловіча другорядна роль (Василь Антоняк).

Цьогоріч на звання Найкращого фільму претендує 245 картин, серед яких і фільм Валентина Васяновича “Атлантида”, а за приз у категорії Найкращий неангломовний фільм змагатимуться 55 стрічок зі всього світу. З повним лонг-листом можна ознайомитися на сайті премії за посиланням (pdf) за посиланням.

Шорт-лист та список номінантів премії дізнаємось у березні. Переможців премії BAFTA, яка є британським аналогом “Оскара”, буде оголошено 11 квітня 2021 року під час урочистої церемонії нагородження.

Події фільму “Атлантида” розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

За темою: «Атлантида» онлайн: дивіться фільм Валентина Васяновича на Sweet.TV

“Атлантида” Валентина Васяновича отримала широкий міжнародний успіх: фільм показали на понад 50 фестивалях, – повідомляє прес-служба фільму. Світова прем’єра фільму відбулась на Венеційському кінофестивалі у секції “Горизонти”, де “Атлантида” здобула історичну для України перемогу.

Окрім цієї перемоги, фільм отримав ще кілька Гран-прі, став найкращим фільмом Міжнародного конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю та отримав нагороду як найкращий фільм і за найкращу режисуру Національної премії кінокритиків КІНОКОЛО.

Українська стрічка увійшла до довгого списку Премії Європейської кіноакадемії та була презентована членам Голлівудської асоціації іноземної преси, яка присуджує премію “Золотий глобус”. Картину придбав HBO Eastern Europe та дистриб’ютори кількох європейських країн.

Нагадаємо, премія BAFTA, яка щороку присуджується Британською академією телебачення і кіномистецтва, разом із «Золотим глобусом» передують «Оскару». Останній в цьому році визначить найкращі стрічки через два тижні після церемонії BAFTA – 25 квітня 2021 року в Лос-Анджелесі.

Читайте також –

«Атлантида» – претендент на «Оскар» від України