fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Казка про Коника

“Казка про коника”: прем’єра фільму відбудеться навесні-влітку 2021-го

486

Документально-анімаційний фільм «Казка про Коника» — про найвідомішого українця Естонії Анатолія Лютюка — вийде в український прокат весною-літом 2021 року. З нагоди прем’єри, творці представили офіційний постер стрічки.

Про це повідомляє PR-служба фільму. До 23:59 4 квітня стрічку “Казка про коника” можна переглянути в онлайн-кінотеатрі Docuspace у рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Картина розповідає про громадянина Естонії, українця за походженням Анатолія Лютюка. Художник і монах в миру, він щодня молиться за природу й живе згідно з обітницею бачити щось добре у кожному дні. З початком війни на Донбасі Анатолій залишає мирний Таллінн і вирушає з гуманітарною місією у прифронтові містечка, де його обітниця випробовується реальністю «сірої зони».

Казка про Коника

Дивіться міжнародний трейлер фільму «Казка про Коника»: відео

Важливою складовою стрічки є анімація. Київська студія Ridni Animation «оживила» графіку Анатолія — це дало змогу режисерам розповісти історії, які було неможливо зняти на камеру. Музику до фільму створив учасник дуету Ptakh_Jung Антон Дегтярьов. Звукорежисером виступив Василь Явтушенко («Явних проявів немає», «Цей дощ ніколи не скінчиться», «Поїзд «Київ-Війна»).

За темою: «Казка про коника»: вийшов трейлер фільму про найвідомішого українця Естонії Анатолія Лютюка

Казка про Коника

Світова прем’єра «Казки про Коника» відбулася на DocPoint Tallinn — найбільшому документальному шоукейсі Балтійського регіону. Після цього фільм одразу вийшов у прокат в Естонії. До прем’єри кінопроєкт було представлено на кількох індустрійних платформах, зокрема у складі української делегації на провідному фестивалі документального кіно IDFA в Амстердамі, Нідерланди.

«Казку про Коника» створено режисерським об’єднанням Docutoloka за участі естонської кінокомпанії Silmviburlane, яка також виступила дистрибутором в Естонії. Дистрибуцією в Україні займається Катерина Мізіна («Міф», «Людина з табуретом»). Проєкт підтримали Український культурний фонд, Український інститут та Естонський кіноінститут.

Прокат фільму заплановано на весну–літо 2021 року.

Казка про Коника

Читайте також

Docudays UA 2021: на фестивалі відбудется вісім українських кінопрем’єр