fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Стати людиною

Мультиплікації Степана Коваля та Микити Лиськова відібрано до Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів у Франції

446

Короткометражні анімаційні роботи “Мова кольорова” Степана Коваля та “Стати людиною” Микити Лиськова відібрано до конкурсу одного із найстаріших і найвизначніших анімаційних фестивалів світу —  Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів в Ансі.

В конкурсній програмі одного із найвизначніших анімаційних фестивалів світу Annecy International Animation Film Festival, який відбудеться з 14 по 19 липня 2021 в місті Ансі на сході Франці, братимуть участь два українські проєкти, повідомляє Держкіно.

Хто на повідку

У конкурсі “TV Films” за перемогу змагатиметься епізод “Хто на повідку” анімаційного серіалу Степана Коваля “Мова кольорова”, створеного у 2020 році студією “Новаторфільм” за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Серіал “Мова кольорова” вміщує 7 серій-візуалізацій віршів дитячого поета Григорія Фальковича. Вірш і є сценарієм, за яким складається окремий анімаційний фільм серіалу, де кожна історія розкриває красу та різнобарвність української мови.

Стати людиною

А у програмі Commissioned Films представлена робота режисера та аніматора Микити Лиськова “Стати людиною”, створена для фестивалю LINOLEUM у 2020 році.

Нагадаємо, у 2020 році темою міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM було «Стати людиною». Микита Лиськов створив до події відеоанонс, в якому намагався у жартівливій формі відповісти на питання, що саме робить нас людиною.

Лиськов вже добре знайомий шанувальникам фестивалю в Ансі, адже у 2019 році саме у Франції відбулася світова прем’єра стрічки “Кохання”, яка була представлена в основному конкурсі. Стрічка отримала головні нагороди на Turku Animated у Фінляндії, на Dok Leipzig у Німеччині та на українських фестивалях: Linoleum, WIZ-ART, “Відкрита ніч” та “Молодість”.

_______________

Annecy International Animation Film Festival проводиться щороку й спочатку фестиваль виник, як особлива мультиплікаційна секція “Міжнародні дні анімації” Каннського кінофестивалю. З 1960 року діє як самостійний фестиваль. Повний список номінантів – за посиланням.

Читайте також –

Мультсеріал “Мишко та Місячна Дзвінка” представлять на M:brane Forum 2021 у Швеції