fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Казка про коника

«Казка про коника»: вийшов трейлер фільму про найвідомішого українця Естонії Анатолія Лютюка

481

Презентовано офіційний трейлер документально-анімаційного фільму «Казка про коника» — переможця програми Українського інституту з промоції кіно за кордоном у 2020 році.

Творці фільму, створеного у ко-продукції України та Естонії, представили перший офіційний трейлер. «Казка про коника» – документальне кіно, анімація, cinema verite режисерів Уляни Осовської та Дениса Страшного.

«Казку про Коника» створено режисерським об’єднанням DOCUTOLOKA за участі анімаційної студії Ridni Animation та естонської кінокомпанії Silmviburlane. Проєкт підтримали Український культурний фонд, Український інститут та Естонський кіноінститут.

Головний герой фільму — громадянин Естонії і українець за походженням, Анатолій Лютюк. Колишній антирадянський активіст, а нині — монах в миру і художник, він живе і працює в Таллінні. Анатолій щодня молиться за природу, власноруч створює книги та іграшки за старовинними технологіями. Багато років тому Анатолій дав обітницю знаходити щось добре у кожному дні. Початок війни на Сході України змушує його залишити мирну естонську столицю і з волонтерською місією вирушити у прифронтові містечка. Поєднуючи духовне життя з соціальним активізмом, з 2014 року він постійно їздить на Донбас, щоб доставити гуманітарну допомогу, де його обітниця випробовується реальністю «сірої зони».

Дивіться офіційний український трейлер фільму «Казка про коника»: відео

Вчора, 5 лютого, відбулася світова прем’єра копродукційного фільму «Казка про коника» (Tales of a Toy Horse) режисерів Уляни Осовської та Дениса Страшного на найбільшому документальному шоукейсі Балтійського регіону DocPoint Tallinn, що цьогоріч проходить в онлайн та офлайн форматах.

Як повідомляють творці, після фестивалю планується кінотеатральний прокат в Естонії. В Україні реліз фільму має відбутися весною 2021 року.

Фільм було представлено на кількох індустрійних платформах, зокрема у складі української делегації на документальному кінофорумі IDFA в Амстердамі, Нідерланди. Фільм також брав участь в індустрійній секції Міжнародного кінофестивалю Beldocs (Бєлград, Сербія) та — як частина Балтійської делегації — на спільній події Nordisk Panorama Forum та Baltic Sea Forum for Documentaries (Мальме, Швеція).

Нагадаємо, у 2020 році фільм отримав підтримку на міжнародну промоцію за кордоном у розмірі до 150 тис. грн в межах програми #proMOTION Українського інституту.

Казка про коника

Читайте також –

«Анна», «Стоп-земля»: стали відомі переможці proMOTION від Українського інституту