fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

жадан

Ну шо ти рішив: як Сергій Жадан представляв фільм “Дике поле” на “Кіновечорі ім. Довженка” в Харкові (фотозвіт)

368

В рамках “Кіновечору ім. Довженко” харків’яни зустрілися з письменником Сергієм Жаданом та подивились фільм “Дике поле” за його романом. Розповідаємо головне з події.

Показ фільму та зустріч з творцями відбулися в четвер, 4 лютого. Окрім Сергія Жадана подію відвідав також виконавець однієї з ролей у фільмі “Дике поле”, артист Харківського театру ляльок Михайло Озеров.

“Така форма презентації дозволяє кіноманам задати питання про фільм безпосередньо авторам без відвідування часто закритих прем’єрних показів картин в кінотеатрах”, – розповів порталу “Нове українське кіно” ініціатор та модератор клубу Тимофій Бінюков.

За словами модератора клубу, в будівлі, де нині відбувається “Кіновечір ім. Довженка” – Центрі культури і мистецтв – одночасно з Довженком свого часу жив поет “Розстріляного Відродження”, футурист Михайло Семенко, який дружив з Довженком. Жадан захоплювався свого часу Семенком, писав по ньому дисертацію та навіть зіграв його як епізодичну роль у фільмі “Поводир”.

“До того ж, за словами Жадана, його улюблений режисер – Довженко. Кармічне коло замкнулося”, – додав він.

Після перегляду стрічки відбулося обговорення, в ході якого Жадан і Озеров розповіли деякі факти про зйомки фільму, та їх спільні творчі плани на майбутнє. “Це спільний короткометражний фільм, який вже відзняли у Харкові у 2019 році. Зараз короткометражка на постпродакшені”, – розповів письменник.

Крім того, Сергій Жадан зараз готує новий фільм, який, імовірно, стане міні-серіалом.  Над сценарієм працює сам письменник, при цьому він не заснований на жодній книзі Жадана. Втілювати його письменник планує з режисером “Дикого поля” Ярославом Лодигіним, також харків’янином. Дія має відбуватися у сучасному Харкові.

Перед тим, як поспілкуватися з глядачами, яких зібралося немало (були дотримані всі санітарно-епідеміологічні норми), Жадан відповів на кілька питань модератора Тимофія Бінюкова – серед яких було питання про вплив маргінальної лексики і таких же персонажів на письменників і простих читачів. Адже сам Жадан в одному з інтерв’ю визнав, що його бентежить той факт, що його власна донька захоплюється його творчістю. Відповідь письменника була неоднозначна. Про що він говорив в цей вечір, можна почути у відеозаписі обговорення.

Кіноклуб “Кіновечір ім. Довженка” проходить у Харкові з листопада минулого року щочетверга о 18:00 на вул. Пушкінській, 62. В цій будівлі, з 1923 по 1926 роки, жив видатний режисер, на той момент ще художник-карикатурист Олександр Довженко.

Наступний показ в рамках “Кіновечору ім. Довженка” відбудеться 11 лютого, до Дня закоханих. Усі охочі зможуть переглянути стрічку “День бабака” режисера Гарольда Раміса. Спеціальний запрошений спікер – Дар’я Зіборова, викладач філософського факультету Каразіна, культуролог і філософ, автор курсу “Філософія і кіно”.

Ще більше фото дивіться у фотозвіті далі. Фотографії – Ірини Деркач.

Читайте також

Фільми “War Note, “Зарваниця” і “Not Alone” – переможці IV-го Kharkiv MeetDocs