fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

«Анна», «Стоп-земля»: стали відомі переможці proMOTION від Українського інституту

605

Повнометражна ігрова драма «Стоп-земля», документально-анімаційний фільм «Казка про коника», документальні стрічки «Поміж війн» та «Мішель», а також короткометражний фільм «Анна» – проєкти з найбільшим міжнародним потенціалом, яких підтримає Український інститут і надасть на промоцію за кордоном до 150 тис. грн.

Як повідомляє Український інститут UI.ORG.UA , оголошено переможців довгострокової програми з підтримки промоції українських фільмів за кордоном proMOTION. Експертна комісія обрала п’ять українських фільмів, які одержать на промоцію за кордоном до 150 тис. грн., серед них: «Анна», «Стоп-земля», «Казка про коника», «Поміж війн» та «Мішель».

«Стоп-земля» – драма дорослішання, повнометражний ігровий дебют режисерки Катерини Горностай. Фільм-копродукція України й Литви. Продюсери: Віталій Шереметьєв, Ольга Бесхмельніцина, Вікторія Хоменко, Наталія Лібет. Продюсерська компанія: «Ессе Продакшн Хаус». Реліз фільму в Україні планується у 2021 року.

Історія про перший чуттєвий досвід, закоханість, дружбу і відповідальність. 16-річна Маша переживає напружену буденність останнього року перед закінченням школи. Її підтримують близькі друзі Яна і Сєня, які ділять з нею цей досвід, а також батьки, які дуже переживають за доньку, але виховують її в свободі дій та думок. Є ще одна деталь в житті Маші, що не дає їй спокою і панує в її думках – однокласник Саша, який стане перевіркою її сміливості у вирішальний момент.

Стоп-Земля

«Казка про коника» – документальне кіно, анімація, cinema verite режисери: Уляна Осовська, Денис Страшний. Продюсери – Денис Страшний, Уляна Осовська, копродюсер – Юло Пікков (Естонія). Продюсерська компанія: «Докутолока». Український прокат заплановано на осінь 2020 року.

Ще в радянські часи Анатолій Лютюк залишив Україну і живе життям монаха в миру у середмісті Таллінна. Останні 20 років він щоденно молиться за збереження природи і всього живого на землі. Весь свій час він проводить у майстернях, де робить дерев’яні іграшки та книги за старовинними монастирськими технологіями. Коли в Україні починається війна, Анатолій не може залишатись осторонь. Заручившись підтримкою естонського уряду, він вирушає на Донбас з гуманітарною допомогою у пошуках тих, кому ця допомога потрібна найбільше. У своїх подорожах лінією фронту він дізнається про життя та потреби місцевих мешканців і все глибше занурюється в сувору реальність «сірої зони».

Казка про коника

«Мішель» – документальний фільм режисерки Ганни Ярошевич, продюсерка – Олена Яковіцька. Продюсерська компанія: «Табор».

Мішель – молодий німець, який мешкає в маленькому селі у Карпатах та займається розведенням і порятунком вимираючого виду тварин – водяних буйволів. Він прожив в Україні 10 років на старій фермі, вивчив місцевий діалект і здобув собі ім’я «останній друг буйволів». Завдяки роботі Мішеля популяція карпатських буйволів збільшилась з кількох десятків голів до більш ніж двохсот. У той час, як тисячі українців емігрують на заробітки за кордон, іноземець обирає кардинально інше рішення – переїжджає жити в Україну, аби стати корисним для громади і знайти справу свого життя. Спостерігаючи за життям Мішеля, ми знайомимо глядачів з усього світу з культурою та неймовірною природою українських Карпат, бачимо, що Україна цікава іноземцям як туристичний напрямок, ба навіть більше – місце для життя.

Мішель

«Поміж війн» – документальний фільм режисерки Аліни Горлової , копродукція України, Латвії, Німеччини і Катару. Продюсери: Максим Наконечний, Ілона Бічевська, Патрік Гамм. Продюсерська компанія: «Табор». Копродукція України, Латвії, Німеччини і Катару.

Втікаючи від війни в Сирії на батьківщину своєї матері, молодий курд Андрій з родиною несподівано опиняється посеред війни в Україні. Ставши свідком двох конфліктів, Андрій вирішує працювати в Червоному Хресті. Спостерігаючи за ним, ми починаємо повільний шлях крізь зони війни, табори біженців, військові паради, гуманітарні місії, релігійні, весільні та похоронні звичаї України, Іраку, Сирії та Німеччини.

Поміж війн

«Анна» – короткометражний фильм режисера Декеля Беренсона, копродукція України, Великобританії та Ізраїлю. Продюсери: Віталій Шереметьєв, Ольга Бесхмельніцина. Продюсерська компанія: «Ессе Продакшн Хаус». Копродукція України, Великої Британії та Ізраїлю.

Прем’єра фільму відбулася на 72-му Каннському кінофестивалі, де стрічку було номіновано на Palme d’Or – Best Short Film (Золоту пальмову гілку – головна нагорода фестивалю в категорії короткого метру). Фільм також увійшов у шортліст BAFTA і став переможцем Best British Short на 22-му British Independent Film Awards. Тепер стрічка має великі шанси опинитися серед номінантів на премію Oscar в 2021 році.

Цей фільм — про Анну, жінку середнього віку, яка разом з донькою-підлітком живе у Східній Україні. Вона працює на м’ясопереробному комбінаті та відчайдушно прагне змін на краще у своєму житті. Одного дня вона чує оголошення про вечірку, на якій іноземні чоловіки шукають любов та хочуть познайомитися з українками. Щоб змінити свою буденність, Анна вирішує відвідати вечірку.

1 червня о 22:20, в рамках фестивалю #WeAreOne, фільм “Анна” транслюватиметься на YouTube за посиланням.

Анна

Відбір проєктів «Анна», «Стоп-земля», «Казка про коника», «Поміж війн» та «Мішель» здійснила експертна комісія, що складається з представників сектору кіно Українського інституту та незалежних експертів зі сфери: керівниця напряму «Кіно» Українського інституту Ольга Бірзул, менеджерка напряму «Кіно» Наталія Мовшович, критикиня та кураторка «Київського тижня кінокритики» Дарія Бадьйор, програмний директор кінодистрибуційної компанії «Артхаус Трафік» Ілля Дядик та директор та співзасновник Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF) та проєкту KyivMusicFilm Кирило Марікуца.

Довідка

Програма proMOTION розроблена Українським інститутом, щоб збільшити аудиторію, присутність та видимість українських фільмів за кордоном, а також посилити спроможність українських кінематографістів до співпраці на міжнародному кіноринку.

Український інститут — нова державна установа, яка представляє українську культуру у світі та формує позитивний імідж України за кордоном. Інститут був створений у 2017 році у сфері управління Міністерства закордонних справ.

Читайте також –

Держкіно затвердило оновлений розподіл бюджетних коштів на 2020 рік