fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Депортація 44-46

Вийшов офіційний трейлер документального фільму «Депортація 44-46»

654

Фільм присвячений примусовому виселенню понад 480 тисяч українців із територій, які розташовані в сучасній південно-східній Польщі: Холмщина, Надсяння, Підляшшя та Лемківщина.

Про це повідомляє Держкіно. Картина структурно поділена на чотири частини – відповідно до кількості етапів депортації. В кожній із частин диктор розповідає історичні факти переважно про період 1944-1946 років, демонструє документи, карти, фото, хроніку, газети.

Синхронно з історичною документальною оповіддю розгортається ігровий сюжет, у якому показано допит «переселенки» в кабінеті КДБ через 20 років після закінчення депортації. Він розвінчує стереотипи про добровільний характер переселення і доводить його примусову сутність.

Дивіться офіційний трейлер фільму «Депортація 44-46».

Кінопроєкт цієї стрічки з робочою назвою “Переселення 44-46” став одним із переможців 12-го конкурсного відбору Держкіно. Режисером-постановником фільму є Олеся Моргунець-Ісаєнко, автор сценарію – Тарас Лазер, оператор-постановник – Євгеній Кирей, продюсер – Артем Денисов (кінокомпанія “УМ-ГРУП”).

Реліз картини планується восени 2021 року.

Читайте також –

В мережу офіційно виклали історичний документальний фільм “Рубіж. Грубешівська операція” (дивитись онлайн)