fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Рубіж. Грубешівська операція

В мережу офіційно виклали історичний документальний фільм “Рубіж. Грубешівська операція” (дивитись онлайн)

764

Кінокомпанія “УМ-Груп” виклала у мережу історичний документальний фільм Олесі Моргунець-Ісаєнко “Рубіж. Грубешівська операція”. Опубліковано одразу три мовні версії картини.

Про це повідомляє Держкіно, за підтримки якого фільм у 2019 році було створено. Фільм “Рубіж. Грубешівська операція” режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко розповідає про визвольну боротьбу українських повстанців з УПА та польських партизанів з АК (Армія Крайова) під час та після Другої світової війни.

Два воїни – один з Української повстанської армії, другий – з польської Армії Крайової розповідають про жахи радянської та німецької окупації у 1939-1946 роках та сперечаються про колишні взаємні кривди. Вони билися з нацистами, протистояли комуністам, нівечили долі одне одному, але врешті-решт усвідомили, що їхня взаємна боротьба була завжди вигідна лише сильним цього світу – спершу Гітлеру, а пізніше – Сталіну. Їхня історія – це історія двох народів, які пройшли шлях від ненависті до єднання у боротьбі проти спільного ворога – нещадної комуністичної імперії.

Опубліковано одразу три різні мовні версії картини:

– оригінальну чотиримовну версію з українськими субтитрами, у якій персонажі спілкуються українською, польською, російською та німецькою мовами. До озвучування було залучено акторів Андрія Мостренка, Віктора Лафаровича та Катерину Білик:

– версію з українським дубляжем, до якого долучилися актори Михайло Кукуюк та Катерина Качан:

– версію з англійським перекладом підписів та англійськими субтитрами:

Проєкт фільму став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державну фінансову підтримку в обсязі 3, 468 млн грн. (100%загальної вартості виробництва фільму). До створення картини долучилися Український та Польський інститути національної пам’яті.

Режисерка: Олеся Моргунець-Ісаєнко

Автор сценарію: Тарас Лазер

Виконавчий продюсер: Олена Яковенко

Генеральний продюсер: Артем Денисов

Оператор-постановник: Євген Кирей

Художниця-постановниця: Ольга Гаврилова

Режисер монтажу: Роман Синчук

Композитори: Оксана Моргунець, Максим Паламарчук

Ролі озвучували: Андрій Мостренко, Віктор Лафарович, Михайло Кукуюк, Катерина Білик, Катерина Качан

Читайте також

Творці фільму “Крим, як це було” виклали стрічку у відкритий доступ (дивитись онлайн)