fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

«Зірки на Землі»

Сніжана Гусаревич знімає новий фільм «Зірки на Землі» на соціально важливу тему

345

Документальний фільм «Зірки на Землі» розповість про унікальний проєкт з розроблення нової кіномистецької методики для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Як повідомили порталу “Нове українське кіно” у прес-службі фільму, виробництвом та реалізацією усього проєкту займається компанія «ДобранічФільм» (фільми «Родинна справа», «ОЙ!», «NotAlone») за підтримки Українського культурного фонду.

“Прем’єра картини відбудеться у квітні у Львові та Києві. Фільм розповсюдять серед реабілітаційних центрів по всій країні, представлять на кінофестивалі, а пізніше викладуть на офіційному сайті компанії «ДобранічФільм»”, — йдеться в дописі.

Режисеркою фільму та співавторкою проєкту є Сніжана Гусаревич, яка працює із соціально важливою темою не вперше. Торік режисерка випустила документальний повнометражний фільм «NotAlone», який розповідає про Спільноту взаємодопомоги «Емаус-Оселя», що опікується безхатченками. Стрічка отримала спеціальну відзнаку на 4-му Міжнародному кінофестивалі Kharkiv MeetDocs.

За темою: Фільми “War Note, “Зарваниця” і “Not Alone” – переможці IV-го Kharkiv MeetDocs

Продюсеркою та співавторкою проєкту є засновниця компанії «ДобранічФільм», режисерка та продюсерка Світлана Рудюк. Нещодавно вона випустила документальну кінокартину «Ваш Василь» про видатного українського поета і дисидента Василя Стуса. Операторкою кінострічки є Таня Дудінік, з якою Сніжана Гусаревич уже працювала над ігровим фільмом «Сіль для моря», що порушує тему булінгу у школі.

Зйомки фільму «Зірки на Землі» проходять у львівському навчально-реабілітаційному центрі «Джерело». Упродовж кількох тижнів група тьюторів щодня проводитиме заняття з акторської майстерності, музики, живопису, пластичного мистецтва, анімації, написання сценаріїв тощо. За перебігом проєкту слідкуватиме кваліфікована психологиня, яка займатиметься з дітьми за методикою Монтессорі, оцінюватиме стан дітей, покращення їхніх освітніх і комунікаційних навичок.

«Зірки на Землі»

«Зірки на Землі»

«Зірки на Землі»

«Зірки на Землі»

«Зірки на Землі»

зірки на землі

Кожен з героїв фільму — викладачів — уже мав досвід роботи з дітьми-інвалідами та дітьми з особливими освітніми потребами.

Музикант Сергій Сидоренко постійно співпрацює з такими зірками українського шоу-бізнесу, як «Океан Ельзи», Монатік, «Альона Альона», Тіна Кароль, Іван Дорн. Також він разом з майстрами компанії Yamaha розробляє музичні інструменти для людей з інвалідністю.

Викладач з анімації Родіон Шуб має власну студію Ridni, яка протягом 4 років свого існування брала участь у багатьох соціальних проєктах, зокрема він працював із дітьми з особливими потребами.

Письменниця та художниця Христина Венгринюк — засновниця студії мистецтв для дітей «МонмАРТр», де також навчаються дітки з особливими потребами. Вона викладатиме сценарне мистецтво, творитиме разом із дітьми сценарій мультфільму та братиме участь у вправах з живопису.

Майстриня Олеся Возницька з чоловіком Андрієм мають власну творчу студію Natura Interior в Ужгороді. Два роки тому подружжя заснувало майстерню для дітей у закарпатському селищі, де навчає малечу основам прикладного мистецтва під час серії воркшопів.

Викладачка акторської майстерності Уляна Данилюк є художньою керівницею дитячого інклюзивного театру Perfeco in Kilaba. У ньому займаються зо два десятки дітей з особливими потребами, які грають у трьох власних виставах.

Питання інклюзії є одним з найменш розповсюджених в Україні для дослідження. А фільми, де героями є інваліди й люди з особливими потребами, можна на пальцях порахувати («Глухота» та «Плем’я» Мирослава Слабошпицького, «АУ» Ольги Кальчугіної, «Пульс» Сергія Чеботаренка тощо). Тому поява стрічки важлива для розвитку інклюзії та видимості людей з інвалідністю в українському суспільстві.

Зірки на Землі

Читайте також

«Сіль для моря»: вийшов трейлер короткометражної драми про булінг