Сніжана Гусаревич знімає новий фільм «Зірки на Землі» на соціально важливу тему
Документальний фільм «Зірки на Землі» розповість про унікальний проєкт з розроблення нової кіномистецької методики для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.
Як повідомили порталу “Нове українське кіно” у прес-службі фільму, виробництвом та реалізацією усього проєкту займається компанія «ДобранічФільм» (фільми «Родинна справа», «ОЙ!», «NotAlone») за підтримки Українського культурного фонду.
“Прем’єра картини відбудеться у квітні у Львові та Києві. Фільм розповсюдять серед реабілітаційних центрів по всій країні, представлять на кінофестивалі, а пізніше викладуть на офіційному сайті компанії «ДобранічФільм»”, — йдеться в дописі.
Режисеркою фільму та співавторкою проєкту є Сніжана Гусаревич, яка працює із соціально важливою темою не вперше. Торік режисерка випустила документальний повнометражний фільм «NotAlone», який розповідає про Спільноту взаємодопомоги «Емаус-Оселя», що опікується безхатченками. Стрічка отримала спеціальну відзнаку на 4-му Міжнародному кінофестивалі Kharkiv MeetDocs.
За темою: Фільми “War Note, “Зарваниця” і “Not Alone” – переможці IV-го Kharkiv MeetDocs
Продюсеркою та співавторкою проєкту є засновниця компанії «ДобранічФільм», режисерка та продюсерка Світлана Рудюк. Нещодавно вона випустила документальну кінокартину «Ваш Василь» про видатного українського поета і дисидента Василя Стуса. Операторкою кінострічки є Таня Дудінік, з якою Сніжана Гусаревич уже працювала над ігровим фільмом «Сіль для моря», що порушує тему булінгу у школі.
Зйомки фільму «Зірки на Землі» проходять у львівському навчально-реабілітаційному центрі «Джерело». Упродовж кількох тижнів група тьюторів щодня проводитиме заняття з акторської майстерності, музики, живопису, пластичного мистецтва, анімації, написання сценаріїв тощо. За перебігом проєкту слідкуватиме кваліфікована психологиня, яка займатиметься з дітьми за методикою Монтессорі, оцінюватиме стан дітей, покращення їхніх освітніх і комунікаційних навичок.
Кожен з героїв фільму — викладачів — уже мав досвід роботи з дітьми-інвалідами та дітьми з особливими освітніми потребами.
Музикант Сергій Сидоренко постійно співпрацює з такими зірками українського шоу-бізнесу, як «Океан Ельзи», Монатік, «Альона Альона», Тіна Кароль, Іван Дорн. Також він разом з майстрами компанії Yamaha розробляє музичні інструменти для людей з інвалідністю.
Викладач з анімації Родіон Шуб має власну студію Ridni, яка протягом 4 років свого існування брала участь у багатьох соціальних проєктах, зокрема він працював із дітьми з особливими потребами.
Письменниця та художниця Христина Венгринюк — засновниця студії мистецтв для дітей «МонмАРТр», де також навчаються дітки з особливими потребами. Вона викладатиме сценарне мистецтво, творитиме разом із дітьми сценарій мультфільму та братиме участь у вправах з живопису.
Майстриня Олеся Возницька з чоловіком Андрієм мають власну творчу студію Natura Interior в Ужгороді. Два роки тому подружжя заснувало майстерню для дітей у закарпатському селищі, де навчає малечу основам прикладного мистецтва під час серії воркшопів.
Викладачка акторської майстерності Уляна Данилюк є художньою керівницею дитячого інклюзивного театру Perfeco in Kilaba. У ньому займаються зо два десятки дітей з особливими потребами, які грають у трьох власних виставах.
Питання інклюзії є одним з найменш розповсюджених в Україні для дослідження. А фільми, де героями є інваліди й люди з особливими потребами, можна на пальцях порахувати («Глухота» та «Плем’я» Мирослава Слабошпицького, «АУ» Ольги Кальчугіної, «Пульс» Сергія Чеботаренка тощо). Тому поява стрічки важлива для розвитку інклюзії та видимості людей з інвалідністю в українському суспільстві.
Читайте також