fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Ваш Василь

Фільм «Ваш Василь» з 3 грудня виходить у кінотеатрі «Жовтень»

544

Уже з 3 грудня дивіться документальну стрічку про поета Василя Стуса «Ваш Василь» режисерів Олександра Авшарова та Світлани Рудюк у кінотеатрі «Жовтень».

Як повідомляє компанія виробник фільму «UM Group», розклад сеансів та час показів стрічки «Ваш Василь» стане відомий незабаром на сайті кінотеатру за посиланням.

Василь Стус мріяв займатися літературою, а не політикою; бути відомим поетом, а не дисидентом. Та дії радянських спецслужб та КПРС підштовхнули його до точки неповернення.

У фільмі про постать справжнього Василя Стуса розповідають його рідні – сестра Марія та син Дмитро, а також однодумці та товариші. Реальна історія життя поета, побудована на уривках з віршів, щоденників, листів, виступів та фрагментів з допитів. «Ваш Василь» – саме так Стус підписував свої листи рідним та друзям з ув’язнення.

Українська прем’єра документальної стрічки “Ваш Василь” відбулася на 49-му Київському міжнародному кінофестивалі “Молодість”. Цікаво, що спеціально для фільму був створений шрифт, який відтворює почерк Стуса з листів до рідних. І з нагоди прем’єри творча команда стрічки виклала шрифт в мережу для вільного використання.

Головною музичною темою фільму став трек львівського репера «Паліндрома» («Кашляючий Ед») на вірш Василя Стуса «Ще й до жнив не дожив». В відеоряд до треку крім кадрів із самого фільму “Ваш Василь” режисерів Олександра Авшарова і Світлани Рудюк також увійшли кадри з документальної кінострічки про Василя Стуса “Просвітлої дороги свічка чорна” 1992 року та фільму “Тіні забутих предків” 1965-го, день прем’єрного показу якого став вирішальним для подальшої долі Стуса.

Авторка ідеї та сценаристка фільму про Стуса – Світлана Рудюк. Режисери – Світлана Рудюк та Олександр Авшаров. Оператори-постановники – Христина Лизогуб та Костянтин Пономарьов. Продюсер стрічки – Артем Денисов. Компанія виробник – АС «УМ-Груп» на замовлення Міністерства культури України.

Раніше повідомлялося, що фільм про Василя Стуса покаже канал «1+1». Точна дата й час показу поки невідомі. Слідкуйте за нашими новинами, а cinema.in.ua простежить за всіма іншими.

По темі: Фільм «Заборонений» покажуть на телебаченні 28 листопада

Нагадаємо, 19 листопада у Будинку Кіно відбувся відкритий показ документального фільму «Ваш Василь» за участю творчої групи стрічки, до 31-ї річниці перепоховання Василя Стуса, Юрія Литвина та Олекси Тихого.

Читайте також

Фільм «Чубай. Говорити знову» про видатного поета вийде в січні (трейлер)