fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Сіль для моря

«Сіль для моря»: про булінг знімають ігровий короткометражний фільм

1 284

В основі стрічки — книга львівської письменниці Анастасії Нікуліної «Сіль для моря, або Білий Кит». Над картиною працює виключно жіноча знімальна група.

«Сіль для моря» — це ігровий дебют Сніжани Гусаревич, яка раніше займалася документальними проєктами та знімала соціальну рекламу. Режисерка також є співавторкою сценарію майбутньої стрічки, зйомки якої розпочалися з дотриманням усіх правил адаптивного карантину, — про це повідомляє пресслужба “Up Ua Studio”, виробника фільму. — Картина розповідає історію про чотирнадцятирічну дівчину Лізу, яка стала об’єктом цькування і втратила сенс життя.

«Головна ідея фільму — показати сучасним підліткам на прикладі «Сіль для моря», що вони не самотні, що проблема цькування (булінгу) вже вирішується на законодавчому рівні, що необхідно говорити про свої проблеми вголос, агресія завжди має причину, однак розірвати коло можна лише за допомогою інших», — розповідають творці кінострічки.

Сіль для моря

«У 2017 році в інтернеті я побачила жорстоке відео, де група дівчаток-підлітків намагалася повісити іншу. Річ була лише в тому, що кривдницям не сподобалися її слова. Це відео шокувало мене. Я не розуміла, чому в українській культурі так мало про це говорять. Я вирішила знімати кіно на цю тему і довго шукала першоджерело в українській літературі. Перед тим як почати писати сценарій, я поспілкувалась із десятьма підлітками у віці 9–16 років. Більшість із них зазнали булінгу. Одна з них і моя дитина», — зазначає Сніжана Гусаревич.

У тому, що потерпав від булінгу, зізнався й один із виконавців, молода «зірка» українського кіно Данило Каменський («Сторожова застава», «Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво», «Забуті»). Втім, у стрічці актор грає негативного персонажа, який сам застосовує насилля.

«Для мене це виклик, я хочу зрозуміти, чому ці люди поводяться саме так, як мій персонаж Сашко: він злий, агресивний, він хоче зривати свою злість на інших. Чому? Бо йому не вистачає впевненості у собі? Почуваюся незвично, але справді круто. Це новий досвід. До 9 класу мене булили, я був скромним, тихим і я не міг постояти за себе. Я був сірою мишею у школі. При тому, що поза школою у мене були друзі й активне соціальне життя», — зізнається Данило.

Ролі в фільмі також виконують: Анна Жураківська, Олександр Іванов, Ніна Макарчук, Данило Каменський, Анна Іванова, Арсеній Марков, Тетяна Скляр, Олеся Надєєва.

Сіль для моря

Сіль для моря

Стрічка «Сіль для моря» стала переможцем 11-го конкурсного відбору кінопроєктів Державного агентства України з питань кіно й отримала державну фінансову підтримку у розмірі 1 398 986 грн (100%).

Над картиною працює виключно жіноча знімальна група: продюсерка — Поліна Герман, операторка — Таня Дуднік, художниця-постановниця — Марія Мойсеєнко, кастинг-директорка — Яна Суська.

Поліна Герман зізнається, що давно мріяла зібрати навколо цього фільму жіночу команду.

«В українському кіно працює чимало жінок, але ж керівні ролі все одно частіше займають чоловіки. А в цьому проєкті — зусилля, душа та творча енергія жіночі. Усі голови департаментів — дівчата», — розповідає продюсерка.

Поліна Герман

Нагадаємо, Поліна Герман відома за короткометражними фільмами «В радості, і тільки в радості» Марини Рощиної та «Батьківський день» Марії Пономарьової, перший з яких у 2018 році отримав приз за найкращий фільм Національного конкурсу на Одеському міжнародному кінофестивалі та КМКФ «Молодість» у 2019-му.

Читайте також:

“БанДіти”: Ірма Вітовська зіграє у фільмі за концепцією “доброго кіно”