fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Соколова я ніна

Яніна Соколова, “Я, Ніна”: Фільм – це найкраща інвестиція у розв’язанні ментальної проблеми ставлення до раку

833

Виконавиця головної ролі у фільмі “Я, Ніна” Яніна Соколова про зміну режисера, свою героїню та соціальний бекграунд картини, яка покликана розповісти суспільству, що рак – це не вирок.

“Я, Ніна” – майбутній український фільм про телеведучу, яка раптово дізнається, що у неї рак. Днями команда повідомила, що кіно все ж таки відбудеться, але з деякими змінами: режисер Володимир Харченко-Куликовський залишив проєкт, а його наступницею стала Марися Нікітюк (“Коли падають дерева”). В інтерв’ю Йод.media Яніна Соколова розповіла про зміни в фільмі “Я, Ніна”, його ключові завдання та свою героїню. “Нове українське кіно” зібрало з розмови ключові тези.

Про зміну режисера

Думаю, в кожній професійній команді є люди, які спершу видаються твоїми ідеологічними братами і сестрами, а потім ви починаєте разом працювати і переконуєтеся, що у вас абсолютно різний підхід до справи. На творчому етапі та під час знімання тизеру ми зрозуміли, що за певними ознаками Володимир Харченко-Куликовський нам не підходить. Це і ставлення до роботи, і бачення історії в цілому.

Ми прийняли таке рішення, а далі мали три етапи походу в Держкіно. Щоразу нам пояснювали, що це неможливо. Але останнє засідання, яке відбулося 4 червня, нарешті довело ситуацію до логічного завершення.

До осені ми освоїмо локації, підготуємося технічно і творчо і, дуже сподіваюся, розпочнемо зйомки.

Про соціальний бекграунд фільму

З попереднім режисером ми планували показати елементи політичного життя країни в період хвороби героїні: зміна влади, прихід Зеленського і багато перипетій, що супроводжували це все. Вона ж – політична журналістка. Але потім вирішили, що цей вектор відволікатиме від історії в цілому.

Тому ми її перекваліфікували. Тепер Ніна буде ведучою соціального ток-шоу на кшталт “Говорить Україна”. Там, де все є цинічним, інколи маразматичним, інколи – безвихідь, жорстокість. І ці програми мають височенні рейтинги…

Нам здається, що соціальний бекраунгд її професії розширить аудиторію.

Про те, чому обрали Марисю Нікітюк на роль режисерки

Ми думали і про інших кандидатів. Марися більше артхаусна режисерка, а ми хотіли, щоб це кіно було мейнстрімом. Але коли я з нею зустрілася – вона розказала, що ця історія їй дуже імпонує, бо місяць тому від раку померла її близька людина, її психіатр.

По темі: Режисеркою фільму “Я, Ніна” стане Марися Нікітюк

Марися почала досліджувати історію онкохворих: їздила в Інститут раку, по Україні. Ходила в операційну, на променеву терапію, на хіміотерапію. Дивилася, як живуть, що відчувають та що турбує онкохворих. Вона розуміє, який меседж хоче донести.

Так ми спілкувалися, намацували історію наших творчих професійних стосунків. І дійшли згоди, що маємо спільне бачення створення цього продукту.

Соколова я ніна

Про героїню

Я переконана, що в героїні, яку звуть Ніна, кожен з глядачів побачить себе. Коли різні проросійські ресурси пишуть: “Соколовій виділили 11 мільйонів гривень на фільм про саму сєбя”, – це неправда. Цей фільм не про мене. Так, прототип є, але це не моя історія. Я живу не так захопливо, ніж у нашому кіно.

Наша історія – не про людей з діагнозом. Вона про кожного з нас, про тих, хто певного періоду життя знаходить в собі силу, віру, кохання, бажання жити щодня, як востаннє. І не боїться змінюватися, бути корисними для оточення.

По темі: Фільму “Я, Ніна” бути: стрічка про Яніну Соколову отримала необхідне фінансування

Ми з оптимізмом дивимося на фільм. Таких історій в Україні ще не було. Це буде дуже сміливо. Я впевнена, люди будуть здивовані, але й захоплені.

Про ключові завдання фільму

Фільм – це найкраща інвестиція у розв’язанні ментальної проблеми ставлення до раку, ментальної проблеми ставлення до самого себе. І до тих, кому пощастило менше, ніж тобі.

Соколова я ніна

Перед цим фільмом ми ставимо цілу купу завдань. Це і виховання емпатії, до такої людини, як ти, але якій пощастило менше, незалежно від назви хвороби.

Це історія людей, які точно знають, що помруть, але знаходять сенс радіти життю в нових фарбах. Що є тригером для всіх цих історій і чому після виходу із зали глядач точно знайде себе – ти це точно зрозумієш, коли прийдеш на наш фільм.

Джерело: Йод.media

Читайте також

“Малевич”: в Україні знімуть байопік про творця “Чорного квадрата”