fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

я ніна марися нікітюк

Режисеркою фільму “Я, Ніна” стане Марися Нікітюк

577

Замість режисера Володимира Харченка-Куликовського, який з самого початку працював над концепцією повнометражної драми “Я, Ніна”, заснованої на реальних подіях з життя відомої журналістки та телеведучої Яніни Соколової, стрічку зніматиме Марися Нікітюк.

Заміну режисера фільму “Я, Ніна”, про яку просив виробник стрічки — ТОВ “Яніна Соколова Продакшн”, погодила Рада з державної підтримки кінематографії на засіданні 4 червня. Відео засідання розміщено на YouTube каналі Держкіно.

“Я дякую раді з підтримки кіно і голові держкіно за це рішення. Кіно буде. Ми активно готуємося до зйомок. І дякуємо кожному з вас за підтримку з першого дня проекту. Ми не підведемо”, — прокоментувала подію Яніна Соколова.

марися нікітюк я ніна

Українська сценаристка та режисерка короткометражних та повнометражних фільмів Марися Нікітюк відома за проектами “Коли падають дерева”, сценарій якого став переможцем 10 сесії ScripTeast Award Каннського кінофестивалю 2016 року та “Додому” Нарімана Алієва, який було висунуто на Оскар від України.

Нова режисерка зазначила, що прибрала зі сценарію картини “Я, Ніна” політичні сюжетні лінії, поглибила тему онкохворих людей, а також драматизувала сценарій і додала другорядних персонажів для розкриття головної героїні і теми.

За сюжетом стрічки, молода успішна журналістка Ніна дізнається, що хвора на рак. Їй роблять операцію з видалення внутрішніх жіночих органів. Ніна намагається утримати статус-кво на роботі та вдома, але хвороба змушує змінюватись. Закоханість, виснажливі медичні процедури та інший ритм життя допомагають Ніні знайти глибший контакт із собою.

Головні ролі в фільмі зіграють телеведуча Яніна Соколова, українська акторка театру і кіно Валерія Ходос та вокаліст гурту “Друга ріка” Валерій Харчишин. Реліз фільму в Україні планується у 2021 році.

Нагадаємо, 22 травня 2019 року телеведуча Яніна Соколова написала у Facebook про те, що вона сім місяців боролася з онкологією та вилікувалась. Тоді ж вона повідомила про мультимедійний проєкт “Я, Ніна”, спрямований на підтримку онкохворих людей. Спочатку кошти на зйомки фільму збирали краудфандингом, згодом майбутня стрічка стала одним із переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно.

По темі: Фільму “Я, Ніна” бути: стрічка про Яніну Соколову отримала необхідне фінансування

В рамках проекту “Я, Ніна”, який спрямований на зміну ставлення соціуму до онкохворих та хворих на рак до самих себе, крім створення повнометражного художнього фільму, вже видано книгу, засновану на реальних подіях життя Яніни Соколової, та знято кліп на саундтрек до фільму – пісню “Сьомий день” гурту “Друга ріка”. Дивіться відео.

Читайте також:

“Ля Палісіада”: дивіться тизер фільму про смертну кару 90-х в Україні