fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Ля Палісіада”: дивіться тизер фільму про смертну кару 90-х в Україні

1 291

“Ля Палісіада” — дебютний повнометражний проект режисера Філіпа Сотниченка у стилі пострадянського нуару. Події фільму розгортаються у 1996 році на всій території України, із заходу до столиці, за п’ять місяців до скасування смертної кари.

Як розповів автор сценарію та режисер стрічки Філіп Сотниченко, не дуже давно він дізнався, що всього 23 роки тому в Україні ще була смертна кара, і це глибоко вразило його. Та незважаючи на важку тему, фільм, за задумом творця, має бути абсурдною трагікомедією.

Ля Палісіада

Що таке “ляпалісіада”? Це один з видів мовної надмірності: твердження або зауваження, зміст якого окреслений попередньою фразою, що межує з абсурдністю. Ляпалісіади створюють комічний ефект в недоречних трагічних ситуаціях. Яскравим прикладом ляпалісіади є слоган фільму: “За два дні до його смерті, він був живий”.

Події фільму відбуваються у 1996 році, за п’ять місяців до скасування смертної кари. В озері знаходять убитого міліціонера. Правоохоронці хочуть помститися та поспішають завершити справу до введення мораторію на страту. Судовий психіатр має зіграти ключову роль у заплутаному процесі розслідування, щоби врятувати обвинувачених від покарання, на яке вони не заслуговують.

Ля Палісіада

Дивіться тизер фільму: відео

Під час написання сценарію до фільму, було проведено консультації з істориками, воєнними та психіатрами задля реалістичного висвітлення подій та часу у кадрі.

У створенні картини також беруть участь оператор-постановник Володимир Усик, асистент режисера Новруз Хікмет, художники-постановники Маргарита Кулик і Володимир Кузнецов, продюсери Валерія Сочивець та Сашко Чубко. Етап розробки проекту “Ля Палісіада” компанією “Сучасне Українське Кіно” відбувався за підтримки Українського Культурного Фонду.

Ля Палісіада

Ля Палісіада

Наразі стрічка знаходиться на 13 місці в списку із 62 кінопроектів І етапу Тринадцятого конкурсного відбору Держкіно за напрямом “Ігрові повнометражні фільми-дебюти”. Тепер команда готується до другого туру, а саме публічної презентації.

До карантину дата релізу планувалася на серпень 2020 року.

Нагадаємо, що інший фільм Сотниченка “Цвях” став переможцем національного конкурсу Одеського Кінофестивалю 2016 року, визнаний найкращим фільмом того ж року за версією Бюро Української Кінокритики, а також номінований на “Золоту Дзигу” Української Кіноакадемії.

Ля Палісіада

Ля Палісіада

Читайте також:

Продюсери фільму “Крути 1918” розпочали виробництво фільму “Спека” (тизер)