fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Музика. Кава. Вінілові платівки

“Музика. Кава. Вінілові платівки”: українці зняли в Словаччині фільм про кавоманів та колекціонерів платівок

661

Документальний фільм “Hudba. Káva. Vinylové platne” (“Музика. Кава. Вінілові платівки”), створений незалежною кіностудією DMFilmProduction, буде доступний для перегляду вже цього року.

Зйомки картини проходили у місті Кошице в Словаччині у січні 2020 року. “Цього разу ми вийшли за межі України не лише завдяки фестивальному життю наших фільмів, а й самою стрічкою. “Hudba. Káva. Vinylové platne” – це стає вже певною франшизою. Але зараз це більш схоже на римейк нашого фільму “Музика. Кава. Вініл”, створеного у 2017 році, – розповіла “Нове українське кіно” авторка сценарію та співрежисерка картини Мілена Добош.

Фільм “Музика. Кава. Вінілові платівки” розповідає про людські захоплення, щоденні ритуали та спогади. Музика, кава та вінілові платівки так чи інакше присутні у нашому житті. Хтось пам’ятає розповіді дідуся, коли той юнаком заощаджував кошти, щоб придбати вінілову платівку; хтось вчить дітей слухати музику, а хтось п’є каву, щоб прокинутися. Але що значить для всіх цих героїв “музика, “кава”, “вініл?

“Ми зібрали дуже круту компанію персонажів у свій фільм. Це люди, які мають що розповісти про свій життєвий шлях і свої захоплення. Це люди, які дійсно всією душею вболівають за свою справу. Наприклад, Ондрей Кандрач (ред. гурт Kandračovci), молодий гурт Denniyah з Кошице, телеведучий Мілан Колцун, засновник першого вінілового магазину Петер Ленек, фрістайл DJ 0073 та засновник цікавої кав’ярні у серці міста Кошице Міхал Пісар” – зазначив співрежисер і оператор-постановник фільму “Музика. Кава. Вінілові платівки” Михайло Добош.

Музика. Кава. Вінілові платівки

Нагадаємо, в 2016 році короткометражний фільм Мілени та Михайла Добош “Manga Western” став учасником “Short corner” в рамках Каннського кінофестивалю, де представляють найкращі короткометражні фільми з усього світу.

Читайте також

Продюсерка українського походження Олена Андрейчева здобула “Оскар” за найкращий документальний фільм