fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Все палає онлайн

“Все палає”: фільм “All things ablaze”про Революцію Гідності виклали онлайн

1 464

Фільм “Все палає”, який здобув нагороду за найкращий східноєвропейський документальний фільм у Німеччині, офіційно виклали до перегляду онлайн.

“Все палає” — український документальний фільм, знятий дебютантами Олександом Течинським, Олексієм Солодуновим та Дмитром Стойковим. Стрічка розповідає про події на Майдані у Києві взимку 2013–2014 років і простежує за тим, як мирний протест перетворюється на кровопролитне зіткнення.

Під час зйомок розгону людей силовиками Олексію Солодунову розбили камеру й вказівний палець. З трьох терабайтів матеріалу у фінальний монтаж увійшло 82 хвилини. Деякі епізоди стрічки також увійшли до проекту «Євромайдан. Чорновий монтаж».

Дивіться трейлер фільму “Все палає” онлайн:

Створення картини почалося з того, що Течинський, Солодунов та Стойков прийшли на Майдан, щоби просто зняти події на камеру, однак німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung запропонувало їм зробити для них фото- й відео-матеріали. Відтоді режисери почали знімати щодня в центрі Києва, і вже у середині січня зрозуміли: знятого матеріалу так багато, що з нього може вийти фільм.

Світова прем’єра відбулася 29 жовтня 2014 року на фестивалі DOK Leipzig у Німеччині, де “Все палає” був визнаний найкращим східноєвропейським документальним фільмом. Українська прем’єра відбулася на міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA в рамках конкурсної програми DOCU/LIFE 24 березня 2015 року.

Переглянути повну стрічку “Все палає” онлайн можна за посиланням

“Це не зовсім фільм про революцію, яка змінила Україну минулої зими. Радше, він показує загальний шаблон певного типу повстань – тих, що завершуються кровопролиттям. Спершу шляхетне прагнення свободи наражається на темну силу правителів-тиранів. Згодом, унаслідок сум’яття й хаосу, праведний народний гнів змінюється чистою люттю. Коли з’являються перші жертви з обох сторін, незалежно від того, наскільки білими чи чорними вони здаються сторонньому спостерігачеві, межа між добром і злом розмивається, якщо дивитися на неї з епіцентру битви. І, зрештою, все палає”, – охарактеризували стрічку на Docudays.

все палає онлайн

все палає онлайн

Читайте також

На час карантину: топ-10 нових українських фільмів, які можна подивитись легально онлайн