fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Все палає онлайн

“Все палає”: фільм “All things ablaze”про Революцію Гідності виклали онлайн

552

Фільм “Все палає”, який здобув нагороду за найкращий східноєвропейський документальний фільм у Німеччині, офіційно виклали до перегляду онлайн.

“Все палає” — український документальний фільм, знятий дебютантами Олександом Течинським, Олексієм Солодуновим та Дмитром Стойковим. Стрічка розповідає про події на Майдані у Києві взимку 2013–2014 років і простежує за тим, як мирний протест перетворюється на кровопролитне зіткнення.

Під час зйомок розгону людей силовиками Олексію Солодунову розбили камеру й вказівний палець. З трьох терабайтів матеріалу у фінальний монтаж увійшло 82 хвилини. Деякі епізоди стрічки також увійшли до проекту «Євромайдан. Чорновий монтаж».

Дивіться трейлер фільму “Все палає” онлайн:

Створення картини почалося з того, що Течинський, Солодунов та Стойков прийшли на Майдан, щоби просто зняти події на камеру, однак німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung запропонувало їм зробити для них фото- й відео-матеріали. Відтоді режисери почали знімати щодня в центрі Києва, і вже у середині січня зрозуміли: знятого матеріалу так багато, що з нього може вийти фільм.

Світова прем’єра відбулася 29 жовтня 2014 року на фестивалі DOK Leipzig у Німеччині, де “Все палає” був визнаний найкращим східноєвропейським документальним фільмом. Українська прем’єра відбулася на міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA в рамках конкурсної програми DOCU/LIFE 24 березня 2015 року.

Переглянути повну стрічку “Все палає” онлайн можна за посиланням:

“Це не зовсім фільм про революцію, яка змінила Україну минулої зими. Радше, він показує загальний шаблон певного типу повстань – тих, що завершуються кровопролиттям. Спершу шляхетне прагнення свободи наражається на темну силу правителів-тиранів. Згодом, унаслідок сум’яття й хаосу, праведний народний гнів змінюється чистою люттю. Коли з’являються перші жертви з обох сторін, незалежно від того, наскільки білими чи чорними вони здаються сторонньому спостерігачеві, межа між добром і злом розмивається, якщо дивитися на неї з епіцентру битви. І, зрештою, все палає”, – охарактеризували стрічку на Docudays.

все палає онлайн

все палає онлайн

Читайте також

На час карантину: топ-10 нових українських фільмів, які можна подивитись легально онлайн