На час карантину: топ-10 нових українських фільмів, які можна подивитись легально онлайн
Гуцулка Ксеня, Сторожова застава, Співає Івано-Франківськ теплокомуненерго, Скажене весілля, Крутий заміс, DZIDZIO Контрабас та інші українські фільми, які можна переглянути під час карантину легально онлайн.
Закриття кінотеатрів на час карантину засмутило всіх – і творців кіно (адже чотири прем’єри довелось відкласти!), і кіноманів. Проте не дарма сьогодні епоха таких онлайн-сервісів, як Netflix і Takflix: переглянути цікаві нові стрічки стає дедалі простіше. Крім того, самі творці викладають свої картини на Youtube чи інші відео-сервіси. “Нове українське кіно” обрало 10 найбільш актуальних і цікавих стрічок, які доступні під час карантину на тих чи інших сервісах онлайн. Обирайте краще з вітчизняного і приємного усім перегляду!
Гуцулка Ксеня
За основу літературного сценарію фільму режисерки Олени Дем’яненко взято лібрето однойменної оперети Ярослава Барнича.
1938 рік. У карпатське селище Ворохта, в якому проживає найкрасивіша гуцулка на ім’я Ксеня, прибувають колишні односельці, а нині – американські емігранти, для того, щоб знайти наречену для молодого Яро. Він отримає свій мільйонний спадок за умови, що одружиться зі свідомою українкою. До анексії Західної України залишається два тижні…
В український прокат романтичний мюзикл вийшов 7 березня 2019 року і наразі доступний лише на платформі Takflix. Придбати доступ до стрічки можна всього за 60 грн – фільм залишатиметься доступним протягом тижня.
Співає Івано-Франківськ теплокомуненерго
Іван Васильович багато років очолює профспілку комунального підприємства Івано-Франківськтеплокомуненерго. Його opus magnum – профспілковий хор, у якому співають диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери. Голова профспілки пишається творчими здобутками комунальників, але керується принципом “спочатку людям тепло – а вже потім співати”. Опалювальний сезон вносить корективи у графік репетицій. Трудовий колектив намагається полагодити застарілі комунікації, поки розгнівані споживачі штурмують гарячу лінію. Чи зігріє холодну батарею українська народна пісня?
Трагікомічний документальний фільм “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго” режисерки Надії Парфан вийшов у прокат 17 жовтня 2019 року. У кінотеатрах стрічку відвідало понад п’ять тисяч людей – для документального фільму це справжній успіх.
Ті, хто не зміг переглянути “Теплокомуненерго” на великих екранах, можуть зробити це, як і у випадку з “Гуцулкою Ксенею”, у новому онлайн-кінотеатрі Takflix. Фільм доступний за посиланням.
Крутий Заміс
“Крутий Заміс” – це документальний серіал про ветеранів АТО, які після повернення з фронту відкрили свій власний бізнес. Через справжні розповіді героїв та перчений солдатський гумор глядач зможе разом з нашими хлопцями поринути в їх бойові спогади та цивільне сьогодення. Перипетії післяфронтового життя ветеранів-підприємців та курйозні воєнні історії побратимів для одних стануть дієвим стимулом, а для інших – справді відвертим знайомством.
DocNoteFilms представили документальний серіал “Крутий Заміс” 2 березня 2020 року на своєму каналі Youtube. Наразі доступно вже 5 серій з 8 у відкритому доступі.
Той, хто пройшов крізь вогонь
Через карантин режисерові Михайлу Іллєнку довелось перенести прем’єру стрічки “Толока”, тож щоб глядач не сумував, автори виклади у вільний доступ інший фільм культового режисера “ТойХтоПройшовКрізьВогонь”.
Фільм розповідає про Івана Додоки з Полтавщини, який під час війни стає радянським військовим льотчиком, Героєм Радянського Союзу. Після німецького полону він потрапляє у радянський табір, і зрештою, опиняється у Канаді, де стає вождем тамтешнього індіанського племені. Прототипом головного героя є Іван Даценко.
Прототип головного героя — льотчик-ас часів Другої світової війни Герой Радянського Союзу, гвардії старший лейтенант Іван Даценко, командир ланки 10-го гвардійського авіаційного полку 3-ї гвардійської авіаційної дивізії 3-го гвардійського авіаційного корпусу авіації дальньої дії, уродженець села Чернечий Яр під Диканькою, який нібито після нацистського і радянського полонів потрапив у Канаду, де став вождем індіанського племені, що входило до конфедерації ірокезів.
Подивитись фільм “ТойХтоПройшовКрізьВогонь” онлайн можна нижче:
Ржака
Фільм “Ржака” Дмитра Томашпольського – це винахідливе за формою кіно про кіно і водночас їдка сатира на те, як створюється кіно в незалежній Україні. Картина сповнена деталями вітчизняного кінопроцесу зі смішними моментами і трешовими ситуаціями, що додає подіям картини гротеску.
За сюжетом видатного режисера арт-хаузу (гонорового, інфантильного та ледачого Саву) примушують зняти комедію. Навіть не комедію, а ржаку. Його захоплюють невідомі й погрожують вбити, якщо він не змусить спеціально відібраних дванадцятьох експертів іржати як коні. І він повинен виконати завдання за півтори години. Рівно скільки триває цей фільм. У розпорядженні режисера є смертельно хвора клоунеса, яка не може сміятися, і клоун-невдаха, якого вигнали з училища за профнепридатність.
Фільм “Ржака” вийшов на великих екранах у 2018 році і наразі знаходиться у вільному доступі на Megogo за посиланням.
Сторожова застава
Український пригодницький фільм-фентезі “Сторожова застава” був знятий Юрієм Ковальовим за мотивами однойменної книги Володимира Рутківського та став у 2017 році хітом прокату.
Під час сонячного затемнення звичайний хлопчик Вітько потрапляє на тисячу років назад, у Київську Русь, в розпал вирішальної битви Добра і Зла. У його руках магічний камінь, що дає могутню силу, поруч – легендарні богатирі, про котрих він читав у книгах, а проти них – чорна магія і ціла армія на чолі з гігантським кам’яним монстром. Тепер тільки від хоробрості хлопчика залежить, чи переможе світло темряву і чи буде майбутнє таким, яким його знаємо ми.
Зйомки картини проходило в Карпатах на скелі Олекси Довбуша, у Коростишівському кар’єрі та Тетерівському коші, у місті Буча, на болотах та Лисій горі у Києві. Масштабні декорації самої Сторожової застави збудували на київській Троєщині.
Телеверсія фільму, що складається з чотирьох частин, доступну онлайн на Youtube-каналі виробника.
DZIDZIO Контрабас
Можна скільки завгодно переглядати моторошні стрічки про віруси та епідемії під час карантину, проте краще все ж таки відволіктися від паніки у новинах на більш легкий жанр. Повнометражна комедія “#DZIDZIO Контрабас” зібрала один з найбільш рекордних в українському прокаті бокс-офісів у розмірі більше 22 млн грн за весь період прокату, що тривав 11 тижнів, і його переглянуло 310 000 глядачів. Тож можливо варіант легкої комедії багато кому припаде о душі.
Синопсис стрічки наступний: якщо трійця йолопів вирішила зайнятися незаконною справою, чекай кінця світу локального масштабу. Вони виросли на кордоні, тому де знайти “легкi” грошi – для них не питання. Але коли на шляху з’являється гарна дівчина, всім планам капець. Тож американські гiрки порівняно з їхніми пригодами – це легке погойдування. Але нашi герої заради мрії готові на все.
Зйомки картини проходили під Києвом, а також біля Львова у селі Раковець. Після всіх кінотеатральних показів наразі фільм у повному обсязі доступний на офіційному Youtube-каналі співака Дзідзьо.
Крим, як це було
Повнометражний документальний фільм “Крим, як це було” виробництва #BABYLON’13 та DocNoteFilms – це історія офіцерів, солдатів та матросів, які під час захоплення Криму не зрадили свою присягу на вірність народу України. Продовжуючи виконання своїх військових обов’язків на землі, морі та в повітрі, безпосередні учасники розповідають про окупацію українського Криму.
Фільм переміг у Rivne International Film Festival “Dreams city”, у номінації повнометражний документальний фільм. Покази стрічки пройшли в Бельгії, Польщі, Ізраїлі, Німеччині, Канаді, Іспанії, Литві та Португалії. В український прокат картина виходила у 2016-му році.
Режисером фільму став Костянтин Кляцкін. Подивитись фільм можна на Youtube за посиланням нижче:
Перша сотня
Документальний фільм “Перша сотня” розповідає про Першу сотню Майдану, яка після початку російської військової агресії на Донбасі пішла захищати Україну на фронт.
Перед глядачем розгортаються людські історії, зіткнення харизматичних характерів, виклики й рішення на межі життя і смерті, пошук взаємодії, перші кроки до формування громадянського суспільства. Усе це підсумовується осмисленням пройденого шляху й оптимістичним поглядом в українське майбутнє. Фільм зітканий як людська пам’ять, у якій минуле наповнене подіями особистих переживань. Разом із тим, фільм прагне осмислити новітній український час та події в проекції на історію людства.
Режисери та автори сценарію фільму – Ярослав Пілунський, Юрій Грузінов та Юлія Шашкова з мистецького кінооб’єднання “Вавилон’13”. У стрічці вони показують українську Революцію Гідності і війну з Росією на Донбасі зблизька.
Перглянути фільм у вільному доступі можна за посиланням на Youtube нижче:
Скажене весілля
Директор районного краєзнавчого музею Василь Середюк, відправляючи доньку Катю до Франції на навчання, і не очікував такого повороту – місяць назад вона повідомила, що виходить заміж за французького лікаря – кардіохірурга Франсуа. “Середюки – європейська родина!” – це гасло почув в районі кожен особисто від Василя. Яке ж було його здивування, коли він побачив, що омріяний європейський зять – афрофранцуз.
Український комедійний фільм режисера Влада Дикого знімали у Заліщиках, що на Тернопільщині (у самому фільмі інша назва — вигадана Яблунівка). Стрічка вийшла в український прокат 4 жовтня 2018 року і стала справжньою кіно-сенсацією. Наразі картина у відкритому доступі на Youtube-каналі Film.ua і зібрала вже близько 2 млн переглядів.
Додому
“Додому” – повнометражний дебют режисера Нарімана Алієва. Фільм розповідає історію кримського татарина Мустафи. Двоє його синів поїхали в Київ після анексії Криму. Розповідь починається з того, що гине його старший син Назім, і батько вирушає до столиці, щоб повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати в Криму згідно з мусульманськими традиціями. Головні ролі у стрічці виконали відомий український актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв і актор Ремзі Білялов. Продюсером стрічки виступив Володимир Яценко (“Атлантида”, “Дике поле”). Фільм створено за підтримки Міністерства культури України.
“Зараз у кожного з нас є час зупинитися та наодинці зі своїми думками осмислити важливість рідних, які знаходяться поряд або далеко. Сподіваюся, цей фільм, що є інтимним висловлюванням про сім’ю, батьківщину та нашу нелегку долю на шляху до внутрішнього порозуміння, допоможе переосмислити ці речі. Бо кому ми будемо потрібні, якщо не одне одному?” – поділився режисер Наріман Алієв.
У широкий український прокат драма “Додому” вийшла 7 листопада. В кінотеатрах фільм переглянули майже 23 тисячі глядачів, а бокс-офіс склав понад 2 мільйони гривень. Стрічка вже була показана у 18 країнах, права на фільм придбали для дистрибуції у Франції, Великій Британії, країнах Бенілюксу, Греції, Туреччині та Китаї.
Наразі стрічка доступна на сервісі інтернет-телебачення OLL.TV.
Залишайтеся вдома. Бережіть себе та рідних 🖤