fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

малевич

“Малевич”: в Україні знімуть байопік про творця “Чорного квадрата”

579

Біографічний фільм “Малевич” про українського художника-авангардиста, засновника супрематизму і автора знаменитої картини “Чорний квадрат” Казимира Малевича вийде у 2021 році. Ідея створення стрічки належить продюсерці Анні Паленчук (“Істальгія”, “Герой мого часу”, “Номери”).

Фільм, режисеркою якого виступає Дар’я Онищенко (“Істальгія”, “Забуті”), розповість таємниці з життя великого художника, історію його дитинства в Україні, формування як митця під впливом української народної творчості, а також про створення супрематизму як нового напряму в мистецтві, зображення на полотнах трагедії Голодомору, переслідування митців-авангардистів радянським режимом та безперестанну віру в те, що мистецтво має бути вільним.

“Малевича знають як видатного художника XX сторіччя та автора однієї з найвідоміших картин світу “Чорний квадрат”. В нашому автобіографічному фільмі ми хочемо показати Малевича-особистість, людину, яка кохала, товаришувала, раділа, страждала та прагнула свободи творчості, за що все життя переслідувалась НКВС”, — коментує співсценаристка та продюсерка фільму Анна Паленчук.

малевич

В основі байопіку — історія протистояння абстракціоніста Казимира Малевича з відомим конструктивістом Володимиром Татліним, які все життя змагались за визнання своєї творчості.

“Цікаво, що Малевич і Татлін досі вважаються російськими митцями, хоча вони обидва провели своє дитинство в Україні, розмовляли українською мовою, обидва співали українські пісні. Малевич неодноразово наголошував, що на його формування як митця вплинули саме українська культура й українська історія, — зазначає режисерка та співсценаристка фільму Дар’я Онищенко. — У сценарії не розповідається повна біографія Малевича. Було важливо передати образ і внутрішню суть героя. Кохання, пристрасть, розчарування, мрії, слава, злети й падіння, переслідування, арешти та багато іншого — в цьому фільмі буде все те, що необхідно для успіху серед широкої аудиторії в Україні та за кордоном.”

малевич татлін

Картина про українського митця розробляється за ініціативи продюсерської компанії 435 FILMS. До роботи над стрічкою були залучені експерти-мистецтвознавці з України та з-за кордону, історики. Головний консультант проєкту — Тетяна Філевська, відома своїм документальним фільмом про життя та творчість Казимира Малевича, а також авторка книг, які розповідають про життя Малевича в Україні.

Читайте також: Фільм Дар’ї Онищенко “Забуті” відзначений журі на Варшавському міжнародному кінофестивалі

“На жаль, досі в Україні мало хто знає, що Малевич був не тільки художником, а ще й філософом, викладачем, поетом. Він створив зовсім нову школу мистецтва, перекреслив закони минулого і сміливо заглянув у майбутнє. Фільм про його життя та його творчість має допомогти зрозуміти його картини і його внесок в мистецтво”, — вважає режисерка картини Дар’я Онищенко.

Сценарій до стрічки написаний Дар’єю Онищенко та Анною Паленчук. Режисерка та продюсерка вже вдруге працюють разом, їх попередня спільна робота, художній фільм “Істальгія”, — перша копродукційна стрічка в українському сучасному кінематографі, яка отримала багато призів на міжнародних кінофестивалях в Німеччині, Латвії, Грузії, Польщі, Вірменії, Австрії, Португалії, Росії та інших країнах.

Проєкт “Малевич” було відібрано до сценарної лабораторії відомої європейської програми MIDPOINT, де протягом року творці фільму будуть працювати над вдосконаленням сценарію в серіал. Тьютори цієї програми — представники HBO Europe. В рамках програми фільм “Малевич” буде представлений на міжнародних кіноринках.

Реліз стрічки заплановано на 2021 рік.

Довідка

чорний квадрат

Всесвітньо відомий український художник Казимир Малевич, творець загадкового “Чорного Квадрату”, все своє життя веде яру боротьбу зі своїм суперником, конструктивістом Володимиром Татліним. В погоні за славою Казимир Малевич дуже пізно усвідомлює, що його головний ворог — не Татлін, а жорстокий радянський режим, який знищує всі прояви вільного мистецтва. Побачивши на власні очі трагедію Голодомору, Малевич кидає виклик радянській владі і опиняється з Володимиром Татліним по одну сторону барикад.

Художник та філософ Казимир Малевич жив та творив в Радянському Союзі, влада якого знищувала всі прояви вільного мистецтва і воліла підпорядкувати авангард вимогам радянської пропаганди. Малевич — єдиний художник, який відкрито критикував та зображував тему Голодомору у своїх роботах, за що переслідувався радянською владою. У російськомовних джерелах він досі значиться як російський художник-авангардист, попри те, що народився в Києві, писав і говорив українською мовою, та провів дитинство, юнацькі роки та частину професійного життя в Україні.

Читайте також:

Дмитро Сухолиткий-Собчук, режисер фільму «Памфір»: Зйомки фільму мають розпочатися вже у вересні