fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Dakh Daughters

Національна прем’єра «Рози. Фільм-кабаре» відбудеться на Docudays UA

432

Українські глядачі вперше побачать драматичний мюзикл «Рози. Фільм-кабаре / ROSES Film-Cabaret» про гурт Dakh Daughters на фестивалі Docudays UA вже цієї весни.

18 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA , який відбувається у Києві з 26 березня по 4 квітня, оголосив учасників та учасниць національного конкурсу, серед яких — «Рози. Фільм-кабаре / ROSES Film-Cabaret» режисерки Ірени Стеценко.

Стрічка про український гурт Dakh Daughters, що виступає в жанрах «фрік-кабаре» і театрального перформансу, бере участь у національному конкурсі DOCU/УКРАЇНА.

Як повідомляють творці фільму, документальний мюзикл створювався 7 років – від першого кадру навесні 2013 року (фактично з самого створення фрік-кабаре) і до останньої монтажної зклейки у 2020 він сповнений образами та відчуттями непростого семирічного циклу новітньої історії нашої країни.

Фільм про те, як мистецтво, віра і любов випромінюють світло навіть за найтемніших часів. Героїнями фільму є сім актрис театрально-музичного гурту Dakh Daughters, які пройшли шляхом становлення в той час, коли в країні відбулась революція та розпочалась неоголошена війна на Сході.

Дивіться трейлер документального мюзиклу «Рози. Фільм-кабаре»: відео

Режисеркою картини виступила Ірена Стеценко. Музика — Dakh Daughters.  Продюсери – Олександра Кравченко та Олег Соснов. Оператор – Сергій Стеценко. Фільм створено за підтримки Український культурний фонд та у партнерстві з DGTL RLGN.

Нагадаємо, минулого року Dakh Daughters здобули подвійну перемогу на церемонії нагородження Національної кінопремії “Золота Дзиґа” – за Найкращу музику і Найкращу пісню до фільму “Гуцулка Ксеня”. Увесь саундтрек та як він створювався – в нашому матеріалі.

«Рози. Фільм-кабаре / ROSES Film-Cabaret» – один з п’яти, що змагатиметься на фестивалі за звання найкращого українського документального фільму. У національному конкурсі DOCU/УКРАЇНА відбудеться ряд українських прем’єр:

● «Май далеко, май добре» / As far as possible, режисерка Ганна Ярошевич;

● «Земля Івана», режисер Андрій Лисецький;

● «Сіль із Бонневіллю» / Salt from Bonneville, режисер Семен Мозговий;

● «Казка про Коника» / Tales of a Toy Horse, режисери Уляна Осовська і Денис Страшний.

Ці стрічки будуть також номіновані на Приз студентського журі, Приз імені Андрія Матросова від організаторів Docudays UA та Нагороду RIGHTS NOW.

Дивіться трейлер національного конкурсу фестивалю Docudays UA: відео

Нагадаємо, що 18 Docudays UA присвячений праву людини на здоров’я. Організатори пропонують зануритися глибше у процеси нових для нас явищ і оцінити весь масштаб світових змін з початком пандемії.

Читайте також

Найкращі саундтреки 2020 року до українських фільмів (кліпи)