fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Dakh Daughters гуцулка ксеня

“Мавка-Русалка” Dakh Daughters з фільму “Гуцулка Ксеня” визнана як кращий саундтрек року (слухати онлайн)

3 921

Фрік-кабаре Dakh Daughters здобув подвійну перемогу на церемонії нагородження Національної кінопремії “Золота Дзиґа” – за Найкращу музику і Найкращу пісню до фільму “Гуцулка Ксеня”. Увесь саундтрек та як він створювався – в нашому матеріалі.

Фільм  “Гуцулка Ксеня” цього року отримав одразу дві нагороди від Національної кінопремії “Золота Дзиґа” – за Найкращу пісню “Мавка-Русалка” фрік-кабаре Dakh Daughters та Найкращу музику, написану спільно з композитором Тимуром Полянським. В номінації за кращу пісню вони обійшли Святослава Вакарчука з його композицією “Перевал” до стрічки “Захар Беркут” та співака Діля з піснею до фільму “Людина з табуретом”.

“Для нас було важливо, щоб створена нами музика була модерною, стильною і, в той же час, щоб вона була складена суто з притаманних саме українській музиці гармоній, звучання, природи та характеру”, – розповіли порталу cinema.in.ua в Dakh Daughters.

“Зазвичай, ми створюємо своє мистецтво досить у вільній формі – кожен приносить щось своє – пісню, текст. Та навіть іноді просто одна фраза або ритмічний хід можуть бути поштовхом для створення нової композиції. Ми можемо імпровізувати, а потім фіксувати цю імпровізацію і далі вже відшліфовувати форму.

Такий же спосіб створення музики ми використовували й у роботі з музикою до фільму, правда у нас були все ж таки теми, “рамки”, певний стиль, тональності, настрої та гармонії, оскільки працювали із матеріалом Ярослава Барнича, який написав оперету “Гуцулка Ксеня” у 1938 році!”, – поділились в Dakh Daughters.

За їх словами, маючи ці “референси”, спільно із режисером гурту Владом Троїцьким почалось створення своєї історії, притаманної саме Dakh Daughters. “Тимур Полянський прислав нам свої напрацювання, ми мали тексти і певні музичні ходи – із цим гралися, шукали, підбирали, потім запрошували Олену Дем‘яненко (режисерка фільму “Гуцулка Ксеня”, – прим.), презентували їй, ділилися і отаким гуртовим чином фіксували вдале і відсікали те,що не спрацьовувало”, – додали вони.

Як відбувалось нагородження переможців в номінації “Найкраща пісня”, дивіться за посиланням у відео:

Робота над саундтреком до фільму “Гуцулка Ксеня” для Dakh Daughters стала вже не першим таким досвідом. У списку їх “саудтреків” – музика для театральних вистав “Собача Будка” ЦСМ “ДАХ” (реж. Влад Троїцький), в якій вони поклали на музику давньогрецькі хори Софокла (“Цар Едіп”) у перекладі Івана Франка, а також франко-українська вистава “Антігона” (реж. Люсі Берелович).

“В нас є багато ідей і мрій –, говорять в Dakh Daughters. – Одна з них – це знятися і написати музику до фільму Квентіна Тарантіно. Тож нам було б цікаво продовжувати взаємодіяти з кінематографом, – додали вони.

Слухайте повний саундтрек до фільму “Гуцулка Ксеня” від Dash Daughters.

Нагадаємо, романтичний мюзикл “Гуцулка Ксеня” режисерки Олени Дем’яненко вийшов в український прокат навесні 2019 року. Сюжет стрічки розвивається у 1938 році. У карпатське селище Ворохта, в якому проживає найкрасивіша гуцулка на ім’я Ксеня, прибувають колишні односельці, а нині – американські емігранти, для того, щоб знайти наречену для молодого Яро. Він отримає свій мільйонний спадок за умови, що одружиться зі свідомою українкою…

Головні ролі в картині зіграли Варвара Лущик, Максим Лозинський, Олів’є Бонжур, Ігор Цішкевич, Олег Стефан, Катерина Молчанова, Юрій Радковський, Наталка Кобізька та інші.

До легального онлайн-перегляду стрічка доступна на платформі Takflix.

Читайте також

Золота Дзиґа 2020. Повний список переможців української кінопремії