fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

українські фільми безкоштовно онлайн

Червоний, Стрімголов та інші: Держкіно виклало 5 нових фільмів у відкритий доступ

9 641

Доступними до офіційного безкоштовного перегляду стали повнометражні фільми “Червоний” Зази Буадзе, “Стрімголов” Марини Степанської, “Зрадник” Марка Хаммонда, “Історія зимового саду” Семена Мозгового, а також короткометражний “Олександр Довженко. Одеський світанок” Артема Антонченко.

Як повідомляє Держкіно, кіномани мають змогу переглянути на їх Youtube-каналі п’ять нових українських стрічок. Більшість з них були створені кінокомпанією ІнсайтМедіа. У відкритий доступ потрапили “Червоний” Зази Буадзе, “Стрімголов” Марини Степанської, “Зрадник” Марка Хаммонда, “Історія зимового саду” Семена Мозгового, а також короткометражний “Олександр Довженко. Одеський світанок” Артема Антонченко. Cinema.in.ua зібрала основну інформацію про них та пропонує їх до перегляду.

«Червоний»

«Червоний» — український історичний бойовик режисера Зази Буадзе, знятий за однойменним романом Андрія Кокотюхи, вийшов в український прокат 24 серпня 2017 року.

За сюжетом, у 1947 року до ГУЛАГу потрапляють двоє українців. Головний герой — воїн УПА Данило Червоний. Інший українець — Віктор Гуров, радянський льотчик з Чернігова, літак якого було збито над позиціями ворога і його вважають дезертиром, який був у полоні. Гуров вважає Сталіна героєм і вірить у те, що військовий суд помилився. Обидва герої мусять пройти крізь пекло і нелюдські умови каторги, переслідування кримінальних ватажків, підлість, зраду і відчай. Данило знаходить в собі сили протистояти репресіям начальника табору і робить відчайдушну спробу вирватися на волю, піднявши перше повстання у таборі.

Подивитись фільм можна за посиланням або у нас на сайті нижче.

У ролях: Микола Береза, Олег Шульга, Олександр Мавріц, Любов Тищенко, Володимир Шпудейко, Олег Стефан  та ін.

Сума державної фінансової підтримки стрічки становить 9869,944 тис. грн. при загальній вартості виробництва 20402,449 тис. грн. Виробник: компанія «Інсайтмедіа», Одеська кіностудія.

«Стрімголов»

«Стрімголов» — українська психологічна драма, повнометражний режисерський дебют Марини Степанської, яка вийшла в український прокат 15 лютого 2018 року. Стрічка має успішну фестивальну історію.

Фільм брав участь в головній конкурсній програмі 52-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах та національній конкурсній програмі 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю.

Події фільму відбуваються в сучасному Києві, де головні 27-річні “негерої” намагаються зробити непростий вибір в умовах “героїчного часу”.

У центрі сюжету – історія зустрічі двох молодих людей. Антон – талановитий музикант, який два роки навчався в Швейцарії і після лікувався від алкогольної залежності, повертається до Києва. Катя – дівчина, яка знаходиться в пошуку кращого життя, збирається полетіти до Німеччини. Їх випадкова зустріч на вулицях Києва стає доленосною.

Подивитись фільм можна за посиланням. Нижче дивіться трейлер драми «Стрімголов»: відео

У ролях: Даша Плахтій, Андрій Селецький, Олег Мосійчук, Лариса Руснак, Крістіан Борис.

Сума державної фінансової підтримки стрічки становить 9 984,43 тис. грн. при загальній вартості виробництва 10243,6 тис. грн. Виробник: компанія «Інсайтмедіа» (Україна), «Тато фільм» (Україна)

«Зрадник»

Заснована на реальних подіях історична драма американського режисера Марка Хаммонда “Зрадник / The Traitor”. 21 липня 2017 року у секції «Спеціальні покази» відбулася прем’єра стрічки під час кінофестивалю ОМКФ 2017. Стрічка вийшла в український широкий прокат 26 квітня 2018 року.

Фільм розповідає про 1970-ті роки радянської України. Політична задуха на кіностудії. Куратор Одеської студії від КДБ дає наказ дівчині-стажеру редагувати фільм знаного режисера про події української “громадянської війни”, але та розуміє, що повинна захистити авторське бачення та історичну правду. Кохання, політика, небезпечне завдання, друзі і вороги – все це її виклики.

Подивитись фільм можна за посиланням або у нас на сайті нижче.

У ролях: Олег Мельничук, Зоя Барановська, Станіслав Щокін, Ольга Карпова, Андрейс Жагарс, Михайло Грицкан, Тимофей Трибунцев.

Режисер: Марк Хаммонд, Валеріу Жерегі. Сценарист: Марк Хаммонд, Заза Буадзе. Виробник: компанія «Інсайтмедіа» (Україна), «Артбокс» (Литва), Одеська кіностудія (Україна).

Кінострічка є одним з переможців 3-го конкурсного відбору Держкіно та отримала державну фінансову підтримку на 50 % собівартості фільму з загальним кошторисом 24,12 мільйонів гривень.

Фільм «Зрадник» зазнав найбільше замін режисерів серед усіх проектів, які перемагали у конкурсних відборах кінопроектів Держкіно (усього 4 режисери: Анна Гресь, Леся Калинська, Валерій Жерегі, Марк Гаммонд).

Крім того стрічка кілька разів змінювали назву проекту: початкова назва була «Операція Марконі», пізніші назви — «Атаман», «Варіант Марконі», «Зрадник» та «Окупація».

«Історія Зимового саду»

Документальна трагікомедія «Історія зимового саду» режисера та автора сценарію Семена Мозгового став його дебютом в повнометражному кіно.

Світова прем’єра стрічки відбулася на кінофестивалі Ji.hlava у Чехіїу 2018 році. Міжнародна — на DOK Leipzig у Німеччині. Українська прем’єра пройшла на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, де картина отримала нагороду за найкращий український документальний фільм.

У фільмі “Історія Зимового саду” розповідається про Зимовий сад – павільйон квітникарства на території київської ВДНГ – і його хранительку Валентину Миколаївну. Жінка вже 45 років ретельно доглядає колекцію екзотичних рослин і оранжерею, де вони розмістилися. Час виходу на пенсію невблаганно наближається, але прохання керівництва скласти повноваження шокує Валентину Миколаївну. Вона протестує, вважаючи, що рослини без неї загинуть — та схоже, що її сад живе за власними законами.

Одночасно з цим група загадкових радіестезистів знаходить біля входу в павільйон канал потужної позитивної енергії.

Подивитись фільм можна за посиланням або у нас на сайті нижче.

Музику до фільму написали українські композитори, співзасновники проекту Nova Opera Роман Григорів та Ілля Разумейко. Продюсерами стрічки є Тарас Босак, Артем Колюбаєв та Олександр Чепіга. Виробник: Мейнстрім Пікчерс.

Сума державної фінансової підтримки стрічки становить 385 тис. 500 грн. при загальній вартості виробництва 1 млн 995 тис. 511 грн.

«Олександр Довженко. Одеський світанок»

Короткометражний документальний фільм «Олександр Довженко. Одеський світанок» режисера Артема Антонченко був створений у 2014 році, до 120-річчя з дня народження Олександра Довженка.

Стрічка розповідає історію становлення видатного кінорежисера Олександра Довженка, який фільмував свої перші стрічки «Сумки дипкур’єра», «Звенигори» та «Арсеналу» в Одесі , які згодом увійшли до «золотого фонду» світового кіно.

Сучасні відомі кіномитці коментують цей період творчості Довженка. Реконструкції моментів творчих пошуків великого майстра занурюють глядача в атмосферу кіновиробництва 20-х років минулого сторіччя. Використовуються кадри з фільмів 20-х років.

Подивитись фільм можна за посиланням або у нас на сайті нижче.

Режисер – Артем Антонченко. Сценарист – Костянтин Коновалов. У ролях: музикант та актор театру й кіно Сергій Бабкін, Сніжана Бабкіна, Максим Фірсенко, Валерій Авдєєв, Олександр Біленко, Дмитро Латишков, Сергій Чернов, Олександр Рисаков, Леонід Алексєєнко, Владислав Волк, Павло Бачинський.

Стрічку створено продюсерською компанією «Інсайтмедіа» спільно з Одеською кіностудією за грантом Президента молодим діячам у галузі кінематографії. Президентський грант отримав режисер, випускник Національного університету кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, Артем Антонченко (Майстерня Михайла Іллєнка).

Сума державної фінансової підтримки стрічки становить 350,00 тис. грн. при загальній вартості виробництва 500,6 тис. грн.

Гарного перегляду!

Читайте також – 

“Карпатський рейнджер”: дивіться всі серії онлайн