fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Дума про піхотинця

З Днем піхоти! Дивіться фільм “Дума про піхотинця. 1908-2018”, присвячений всім боронителям нашої землі

878

День піхоти відзначають 6 травня, оскільки саме в цей день у 1648 році козаки перемогли в битві біля Жовтих Вод. До свята DocNoteFilms представили у відкритому доступі на Youtube короткометражний фільм “Дума про піхотинця. 1908-2018”, знятий у 2015 році.

Сьогодні день вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних Військ Збройних Сил України. DocNoteFilms поділились короткометражною символічною роботою, відзнятою у 2015 році на передовій.

“У 1908 році була здійснена експедиція Філарета Колесси на Наддніпрянську Україну, організаторами якої виступили подружжя Лесі Українки та Климента Квітки. Ціллю експедиції було збереження традиційного кобзарського та лірницького репертуару. Запис кобзарів відбувався допомогою фонографу Едісона на воскові фоновалики. Сьогодні ми можемо почути голос невідомого нам кобзаря що співає думу про піхотинця. Голос, який пов’язує століття боротьби українського народу за свою свободу”, – розповів cinema.in.ua режисер стрічки Костянтин Кляцкін.

За його словами, дія думи відбувається в Ногайському степу – тобто на Донбасі. Кадри відеоряду – це хроніка події навколо ДАП під час активної фази боїв взимку 2015 року, власне на Різдво.

Дивіться повний короткометражний фільм “Дума про піхотинця. 1908-2018” онлайн.

Творці висловлюють подяку усім, хто зустрів тоді під час зйомок холодне Різдво та Святвечір на передовій: Дніпро-1, 93-тя бригада, Правий Сектор, ОУН.

Композитор: Роман Вишневський
Камера: Павло Липа та Костянтин Кляцкін
Монтаж: Костянтин Кляцкін

Вітаємо усіх з Днем піхоти! Слава боронителям Української Землі!

Читайте також

До шостої річниці початку війни «Какофонія Донбасу» виходить онлайн