fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Какофонія Донбасу

До шостої річниці початку війни «Какофонія Донбасу» виходить онлайн

974

До шостої річниці початку війни з Росією Takflix випускає документальний фільм «Какофонія Донбасу» Ігоря Мінаєва онлайн. Стрічку можна переглянути за 60 гривень у більшості країн світу.

«Какофонія Донбасу» — це фільм-дослідження міфу про Донбас. У фільмі зібрані унікальні архівні матеріали, відео з соцмереж, інтерв’ю з учасниками та очевидцями історичних подій. Режисер показує історію та еволюцію образу Донбасу від фільмів Дзиґи Вертова та кліпів гурту “Пающіє труси” до свідчень полонених, що зазнали тортур з боку бійців так званої ДНР.

“Працюючи над Какофонією Донбасу, ми дуже хотіли донести до світової спільноти ідею, що радянська, сьогоднішня російська пропаганда і fake news – це речі одного порядку. Мета їх – викривлення реальності і моделювання світу, що є дуже небезпечним. Тому те, що відбувається сьогодні в Україні, стосується всього світу”, – розповіли творці стрічки.

Сюжет картини розгортається у двох площинах. Перша – життя очима радянської пропаганди та Донбас як вітрина ідеології. Друга – життя реальне, приховане від зайвих поглядів. Життя обіцяє бути симфонією праці, радості й добробуту, але виявилося оманою й маніпуляцією. Симфонія Донбасу перетворюється на какофонію. 

Фільм можна подивитись офіційно онлайн на Takflix за посиланням.

Прем’єра “Какофонії Донбасу” режисера та сценариста Ігоря Мінаєва відбулась у березні 2018 року на фестивалі Docudays UA. Того ж року фільм взяв участь у конкурсній програмі 34-го Варшавського міжнародного кінофестивалю.

Оператор-постановник стрічки – Володимир Палілік, режисер монтажу – Олександр Подопригора, композитор – Вадим Шер, звукорежисер – Олег Кульчицький. Продюсером фільму «Какофонія Донбасу», що вийшов онлайн, виступив Юрій Леута. Бюджет картини, створеної кінокомпанією «Тремпель Фільмз» за підтримки Держкіно, склав 1,2 млн. грн.

Какофонія Донбасу

Читайте також

На Takflix вийшли фільми “Вулкан” Романа Бондарчука та “Заповідник Асканія” Андрія Литвиненка