fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

памфір

Біблійний сюжет на тлі свята Маланки: про що зніматимуть драму “Памфір”

1 554

Біблійний сюжет про Авраама, поставлений на канонах грецької трагедії на тлі українського національного карнавалу Маланки втілить у повнометражній драмі “Памфір” режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук, реліз якої запланований на 2022 рік.

Памфір

“Памфір” — історія чоловіка, який хоче бути хорошим сім’янином, але доля дає йому випробування, де він звертає з чесного шляху заради своєї сім’ї.

Це дебютний повнометражний художній фільм режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука, який буде створено в копродукції України та Польщі. З української сторони над виробництвом стрічки працює продюсерка Олександра Костіна та команда студії Bosonfilm. З польської сторони — копродюсерка Клаудія Смея та компанія Madants.

“Це буде кіно про сім’ю, про стосунки всередині сім’ї. Про певний надлом, який зазвичай існує у латентній формі у родинах і переходить в активну гостру фазу в моменти якихось життєвих потрясінь.” — розповів режисер та автор сценарію стрічки Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Памфір

Памфір

Сценарій фільму “Памфір” був розроблений в Міжнародних сценарних майстернях — TorinoFilmLab (Script&Pitch) 2016 та MIDPOINT Intensive 2017.

За словами творців, сюжет картини розгортатиметься під час інтенсивної підготовки до свята Маланки.

“Саме святкування Маланки займає фінальне місце в сюжеті картини. Епізоди цього карнавалу — одні з найбільш видовищних у фільмі. Маланка підкреслює, що в регіоні, де розгортається сюжет, стикаються різні світи”, — повідомив режисер стрічки.

Зйомки стрічки “Памфір” заплановано проводити на прикордонних територіях Чернівецької та Івано-Франківської областей.

“Саме там знаходиться багато сіл, у яких зберігся автентичний діалект. Там можна знайти фактурні будівлі, вулиці і двори, а також колоритні пейзажі, які ідеально підходять для цієї історії. Також важлива ментальність місцевих жителів. Це досить герметичний соціум, який відрізняється своєю закритістю. Я вплітаю цю атмосферу в фільм”, — пояснив Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Дмитро Сухолиткий-Собчук

локації фільму памфір

Цікаво, що під час пошуку локацій для зйомок фільму, виробнича команда зустріла реальний прототип Памфіра.

“Ми часто зупинялися біля різних сільських хат, шукаючи будинок для головного героя картини — Памфіра. І ось одного вечора, коли ми пригальмували біля однієї з хат, зайшли всередину і почали говорити з власником — просто оторопіли. Чоловік майже з точністю переповів історію життя нашого головного героя”, — розповів режисер фільму.

“Він навіть мав дуже схожі подвір’я, недобудовану хату, дитину, постійні заробітки, зведення кінців з кінцями. Було відчуття, що реального Памфіра не потрібно десь довго і далеко шукати. Це такий собі український середній клас. Чоловік, який розривається між заробітками в ЄС та налагодженням життя в Україні”.

Памфір

фото Дмитро Сухолиткий-Собчук

Кінопроєкт “Памфір” став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно і одержав державну підтримку на виробництво фільму розміром 21 млн 434 тис. 765,23 грн. (76,32 % загальної вартості виробництва фільму).

Ще на етапі препродакшну фільм отримав фінансову підтримку від Українського Культурного Фонду. А весною 2019 року проект відібрали до Cinéfondation Residence Каннського міжнародного кінофестивалю.

Дмитра Сухолиткого-Собчука вже не вперше відзначають на міжнародному рівні. Його попередній проект — короткометражний фільм “Штангіст”, отримав кваліфікацію на премію “Оскар” та здобув чотири Гран-прі на міжнародних кінофестивалях, серед яких Premiers Plans D’Angers у Франції та Варшавський міжнародний кінофестиваль.

Памфір

Читати також:

До шостої річниці початку війни «Какофонія Донбасу» виходить онлайн