fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Антон і червона химера

634

антонЖанр: Драма, історичний

Країна: Україна, Грузія, Литва

Виробники: ІнсайтМедіа (Україна), Georgian International Films (Грузія)

Дистриб’ютор: Своє Кіно

Продюсери: Мірза Давітая, Кестутіс Драздаускас, Френк Майор, Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко, Олександр Коваленко

Режисер: Заза Урушадзе

Сценаристи: Дейл Ейслер, Заза Урушадзе, Вадим Єрмоленко

Оператор-постановник: Михайло Петренко

Художники-постановники: Володимир Філіппов, Ольга Світлична

Композитори: Мирослав Скорик, Патрік Харрисон Каннелл

У ролях: Наталія Рюміна, Сімсон Буббель,Юозас Будрайтіс, Вайва Майнеліте, Регімантас Адомайтіс, Олег Симоненко, Микита Шланчак та ін.

Бюджет: ₴ 40 607 206

Прем’єра: 18 березня 2021 року

Cинопсис: Історія двох хлопчиків, котрим випало жити в період грандіозних потрясінь. Це Перша світова, прихід до влади комуністів, руйнація двох імперій, військова агресія більшовиків в Україні, яка щойно проголосила державну незалежність, голод як наслідок.

Цікаві факти:

  • Екранізація однойменної книги канадського письменника Дейла Ейслера «Антон, його друг і російська революція». Автор писав по згадках своего дядьки, який і став прототипом головного героя – Антона.
  • Останній фільм відомого грузинського режисера Зази Урушадзе, номінанта на «Золотий глобус» та «Оскар» за фільм про війну в Абхазії «Мандарини».
  • Акторів на головні ролі двох хлопчиків шукали по всьому світу, творча група обирала з кількох сотень дітей. Микита Шланчак – німець російського походження, гратиме Антона. Він приїхав на зйомки з Німеччини. Його маму грає актриса з Лондона, латвійка. Микита Дзядя грає Яшу. Він одесит і ніколи не знімався в кіно, але дуже сподобався режисерові як типаж.
  • Практично всі зйомки пройшли в Україні (Одеса, Херсонщина) та у Німеччині. Головні зйомки картини розпочалися у серпні 2017-го року в околицях селища Стара Еметівка (Біляївський район Одеської області) на березі Куяльницького лиману, відомого своїми краєвидами.

Читайте новини фільму:

Фільм про фільм: як знімали «Антон і червона хімера» Зази Урушадзе

Стрічка Зази Урушадзе «Антон і червона химера» виходить в широкий кінотеатральний прокат

Фільм «Антон і червона химера» Зази Урушадзе вийде в прокат 18 березня

Фільм «Антон і червона химера» Зази Урушадзе вийде восени 2020