fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Антон і червона химера

Фільм про фільм: як знімали «Антон і червона хімера» Зази Урушадзе

421

“ІнсайтМедіа” продюсерський центр представив відео, яке дозволяє зазирнути за лаштунки зйомок і дізнатися, як створювався останній фільм Зази Урушадзе «Антон і червона химера».

“Цей фільм про те, як знімалося кіно, які почуття зберегли учасники зйомок та яким він був — режисер фільму Заза Урушадзе”, – діляться думкою творці фільму “ІнсайтМедіа” на своєму Youtube-каналі.

Копродукційна стрічка України з Грузією «Антон і червона химера» – останній фільм відомого грузинського режисера Зази Урушадзе, номінанта на «Оскар» та «Золотий глобус» за фільм про війну в Абхазії «Мандарини». Сценарій фільма був написаний за мотивами книги «Антон, його друг і російська революція» канадського письменника Дейла Еслера, нащадка німецьких колоністів із України. В основі сюжету закладена родинна історія матері письменника, яка розповідає про дружбу двох маленьких хлопчиків в період великих історичних подій в Україні.

Дивіться відео-backstage зі зйомок історичної драми «Антон і червона химера» Зази Урушадзе на Youtube

Стрічка розповідає про події, які розгортається в 1919-му році в німецькій колонії Гільдендорф неподалік від Одеси. Мирний побут селян порушує прихід більшовиків на чолі з Левом Троцьким. Настають голод і смерть. Десятирічний Антон та його друг Яша – християнин та іудей, мимоволі стають свідками повстання селян проти більшовиків. Події навколо себе вони сприймають як цікаву гру і їхню дружбу не зможуть зруйнувати ані червона химера російської революції, ані все криваве ХХ століття…

Дивіться офіційний кінотеатральний трейлер фільму Зази Урушадзе: відео

Ролі у фільмі зіграли Нікіта Шланчак, Регімантас Адомайтіс, Микита Дзяд, Юозас Будрайтіс, Себастьян Антон, Володимир Левицький, Наталія Рюміна, Тетяна Грачик,  Олег Симоненко.

Автори сценарію: Заза Урушадзе, Дейл Ейслер, Вадим Єрмоленко. Режисер: Заза Урушадзе. Оператор: Михайло Петренко. Художники-постановники: Володимир Філіппов, Ольга Світлична. Продюсери: Володимир Філіппов, Мірза Давітайя, Френк Маєр, Андрій Осіпов, Кестас Драздаускас, Олександр Коваленко, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко. Саундтрек до картини створили композитори Мирослав Скорик (Україна) та Патрік Каннелл (США). Дистриб’ютор: Своє Кіно.

Виробництво: “ІнсайтМедіа” продюсерський центр, Georgian International Films, Cinevison Global, ARTBOX, Одеська кіностудія за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Грузинського кіноцентру.

Нагадаємо, історичний екшн «Антон і червона химера» стартував в прокаті 18 березня, проте у зв’язку із запровадженням жорсткого карантину в Киеві та інших містах України з 20 березня по 9 квітня, кінотеатри тимчасово зачинилися.

Важливо, що представники кінематографіної спільноти України звернулись до прем’єр-мініста України Дениса Шмигаля з відкритим листом щодо виключення кінотеатрів з переліку установ, яким на час карантинних обмежень заборонено працювати.

Читайте також –

Стрічка Зази Урушадзе «Антон і червона химера» виходить в широкий кінотеатральний прокат