fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Антон і червона химера

Стрічка Зази Урушадзе «Антон і червона химера» виходить в широкий кінотеатральний прокат

524

18 березня стартує в прокаті історичний екшн «Антон і червона химера» — про дружбу двох маленьких хлопчиків в період великих історичних подій в Україні — з музикою видатного композитора Мирослава Скорика, від режисера-номінанта на премії «Оскар» та «Золотий глобус» Зази Урушадзе.

Як повідомляє Держкіно, за підтримки якого був створений «Антон і червона химера», разом із Україною стрічку планують випустити в міжнародний прокат майже в десяти країнах світу.

Копродукційна стрічка України з Грузією «Антон і червона химера» – останній фільм відомого грузинського режисера Зази Урушадзе, номінанта на «Оскар» та «Золотий глобус» за фільм про війну в Абхазії «Мандарини». Сценарій фільма був написаний за мотивами книги «Антон, його друг і російська революція» канадського письменника Дейла Еслера, нащадка німецьких колоністів із України. В основі сюжету закладена родинна історія матері письменника.

«Фільм піднімає загальнолюдські теми, які зрозумілі кожному. Ця стрічка – про цінність дитячої дружби, про класову нерівність і ненависть, які стали причиною революції, та про еміграцію, як спробу втілити мрію про краще життя», – розповів письменник та сценарист Дейл Ейслер.

Стрічка розповідає про події, які відбувались на півдні України у 20-х роках минулого століття та були надовго викреслені з радянської історії. Початок експропріації та великого терору України більшовиками перед першою хвилею Голодомору. Десятирічний Антон та його друг Яша, християнин та іудей, мимоволі стають свідками великих історичних подій. На їхніх очах розгоряється збройне повстання селян проти більшовиків, які на чолі з Левом Троцьким несуть голод і смерть у мирні села, руйнуючи все на своєму шляху. Проте діти сприймають події навколо себе як цікаву гру, й їхню дружбу не можуть зруйнувати ані червона химера російської революції, ані все криваве ХХ століття…

Зйомки фільму проходили в Одесі, Одеській області, Грузії та частково у Німеччині з серпня 2017 року по грудень 2018 року. У фільмі показані справжні батальні воєнні сцени, а на зйомках було задіяно велика кількість зброї та іншого історичного реквізиту. До процесу залучили усіх коней Одеської області. Як результат, у кадрі з’являються 93 кінські вершники.

Для збереження максимальної достовірності творці стрічки постійно консультувались з Українським інститутом національної пам’яті, тому події на екрані, які розгортаються у 1920 році в Одеській області, виглядають досить природньо і правдиво.

У ролях: Нікіта Шланчак, Регімантас Адомайтіс, Микита Дзяд, Юозас Будрайтіс, Себастьян Антон, Володимир Левицький, Наталія Рюміна, Тетяна Грачик,  Олег Симоненко.

Автори сценарію: Заза Урушадзе, Дейл Ейслер, Вадим Єрмоленко. Оператор: Михайло Петренко. Художники-постановники: Володимир Філіппов, Ольга Світлична. Продюсери: Володимир Філіппов, Мірза Давітайя, Френк Маєр, Андрій Осіпов, Кестас Драздаускас, Олександр Коваленко, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко. Саундтрек до картини створили композитори Мирослав Скорик (Україна) та Патрік Каннелл (США). Дистриб’ютор: Своє Кіно.

Виробництво: “ІнсайтМедіа” продюсерський центр, Georgian International Films, Cinevison Global, ARTBOX, Одеська кіностудія за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Грузинського кіноцентру.

Кінопроект спільного українсько-грузинського фільму «Антон» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно і отримав державну фінансову підтримку розміром 20 млн грн. Загальна вартість виробництва картини склала трохи більше 40 млн грн.

Прем’єра фільму відбулась ще у листопаді 2020 року в Таллінні в честь пам’яті режисера стрічки Зази Урушадзе, який часто співпрацював з естонськими колегами і встиг полюбитись естонському глядачу, але так і не побачив на власні очі свого останнього творіння, оскільки робота над ним була завершення вже після його смерті.

Нагадаємо, предпоказ «Антон і червона химера» за участі творчої групи фільму відбувся 16 березня у столичному кінотеатрі “Сінема Сіті” в ТРЦ Ocean Plaza.

Фото / Facebook СВОЄ КІНО

Антон і червона химера

Читайте також –

Прем’єри весни 2021: українські фільми, на які слід чекати цього сезону