fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Слов’яни

Серіал «Слов’яни» успішно стартував на телебаченні за кордоном

1 520

Прем’єра історичного серіалу з елементами фентезі «Слов’яни», спільного виробництва України та Словаччини, відбулася на словацькому телеканалі TV JOJ. Україномовну версію драми незабаром презентують на «1+1». (Кадри з фільму)

Як повідомили порталу “Нове українське кіно” у прес-службі «1+1», продукт українсько-словацького виробництва «Слов’яни» подивилися 14% населення Словаччини (дані телеканалу TV JOJ).

«Серіал зібрав біля екранів майже сімсот тисяч глядачів, з часткою перегляду 27.7%, відповідно, зайняв лідерську позицію. Це результат роботи двох  професійних команд: української та словацької, та їх бажання зняти масштабний, якісний 12-ти серійний історичний проект», – зазначає один з продюсерів стрічки Юрій Карновський.

«Слов’яни» – історичний серіал із елементами фентезі про життя слов’ян на межі VI-VII століть. За сюжетом, Юна травниця Драга шукає спосіб врятувати свого брата, який перетворився на оленя. Одного разу олень приводить її до непритомного пораненого незнайомця, який не пам’ятає, хто він. Завдяки своїм чарівним здібностям Драга рятує чужинця, дає йому ім’я та пускає у своє життя. Разом вони намагаються з’ясувати, хто він такий, але чим більше дізнаються, тим більша загроза нависає над всіма жителями слов’янського городища Великий стіл.

Дивіться український трейлер серіалу «Словʼяни»: відео

У серіалі знімалися: Юрай Лой, Поліна Носихіна, Томаш Машталір, Яна Квантікова, Душан Цінкота, Макар Тихомиров, Ріхард Аутнер, Олег Мосійчук, Олександр Мавріц, Анди Гриц, Зузана Фіалова, Олександр Рудинський, Анна Адамович, Ольга Ясінська, Тетяна Міхіна, Олексій Тритенко, Євгенія Шимшир’ян, Ашот Арушанов, ведучий «Сніданку з 1+1» Руслан Сенічкін та інші.

Зйомки серіалу проходили поблизу села Дениші Житомирської області з травня по листопад 2019 року. Фільмування також частково велося в Києві, та на локаціях у Чехії та Словаччині. В Україні серіал транслюватиметься українською мовою, в Словаччині – словацькою. У кадрі українські актори говорять українською, словацькі колеги відповідають їм словацькою.

За темою: «Словʼяни»: вийшов головний саундтрек до містичного серіалу

У бойових сценах серіалу задіяні каскадери світового рівня, які працювали над постановками в «Грі престолів», фільмах Рідлі Скотта і Стівена Спілберга.

Автори сценарію: Вероніка Колеякова, Йозеф Колеяк, Ян Лютеран. Режисери: Петер Беб’як, Міхал Блашко, Сергій Санін, Олег Стахурський. Оператори: Мартін Ж’яран, Станіслав Адам, Вова Іванов. Продюсери: Юрій Карновський, Ванда Адамік Грицова.

Виробництвом стрічки займаються українські компанії «Медійна Група Європейського Партнерства» та «Сінемадей», словацька компанія «Wandal Production» за участі словацького телеканалу «TV JOJ», українського телеканалу «1+1» та за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Нагадаємо, у 2018 році проєкт телесеріалу став переможцем конкурсу Міністерства культури України на надання державної фінансової підтримки фільмам та телесеріалам патріотичного спрямування. Із загального кошторису розміром ₴144,0 млн (€3,6 млн) виробники отримали від Мінкульту 34,4 % бюджету (₴49,6 млн).

Кадри з фільму

Слов’яни

Слов’яни

Слов’яни

Слов’яни

Слов’яни

Читайте також –

В Бразилії зняли горор «Бездушні» за українською міфологією (трейлер)