fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Слов'яни

«Словʼяни»: вийшов головний саундтрек до містичного серіалу

1 067

Пісня «Любов не помирає» у виконанні Яни Кіршнер та Штєфана Штєца стала офіційним титульним треком до історичного серіалу з елементами фентезі «Словʼяни».

Про це повідомили на своїй сторінці у Facebook творці серіалу «Словʼяни», прем’єра якого очікується у 2021 році на каналі «1+1» .

12-серійний історичний серіал, спільного проєкту України та Словаччини — це перший серіал такого масштабу, в основі якого лежать традиції та міфологія давніх слов’ян. У фільмі можна буде побачити справжні давньослов’янські обряди, реконструйовані вченими-фольклористами, та почути фрагменти замовлянь, записаних від найстарішої жительки України, знахарки з Чернігівщини Христини Нагорної (1900—2017 рр.).

Слухайте головний саундтрек серіалу «Словʼяни»: відео

Дія серіалу розгортається у VII столітті н. е. одночасно у двох слов’янських поселеннях — городищі землеробів Фурнау та схованому високо в Карпатах селищі мисливців і пастухів Великий Стіл, де живе головна героїня — юна травниця Драга.

За сюжетом, наділена магічними здібностями, дівчина Драга знаходить у лісі пораненого чужинця, що не може пригадати своє минуле. Намагаючись допомогти йому, Драга накликає на себе гнів місцевого жерця, у якого свої плани, і якому сторонні у його інтригах зовсім ні до чого. Баламутячи душі людей у пошуках визнання та сили, жрець збурює і одного зі старійшин, що довірившись йому, скеровує свій гнів на найближчих йому людей. Доки місцеві лідери зайняті поділом влади, на селища насувається зовнішній ворог ‒ грізні кочівники… Чи зможуть землероби та мисливці об’єднатися і стати зі зброєю на варті своїх земель? Вибору у них немає. Але чи є шанси?

Дивіться український трейлер серіалу «Словʼяни»: відео

Більшу частину матеріалу знімали влітку 2019-го поблизу селищ Дениші та Тригір’я на Житомирщині. В мальовничому лісі спеціально для зйомок побудували два давньослов’янські городища – знімальна група майже півроку прожила там на березі річки Тетерів. Фільмування також частково велося в Києві, та на локаціях у Чехії та Словаччині.

В історико-пригодницькому серіалі, що має розкрити таємницю виникнення першої слов’янської держави Само, для героїв підбирали безліч типів автонтичної зброї, адже там перетин культурних нашарувань.

Нагадаємо, у 2018 році проєкт телесеріалу став переможцем конкурсу Міністерства культури України на надання державної фінансової підтримки фільмам та телесеріалам патріотичного спрямування, отримавши від Мінкульту 34,4 % бюджету (₴49,6 млн).

Читайте також –

«Мій Дідусь – Дід Мороз»: вийшов саундтрек до фільму у виконанні СолоХи