fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Таємниці великих українців

Андрей Шептицький: вийшла нова серія детективу «Таємниці великих українців»

604

Героєм сьомої серії документально-історичного циклу «Таємниці великих українців» Акіма Галімова став Андрей Шептицький – митрополит Української греко-католицької церкви. Дивіться нове розслідування онлайн.

Андрей Шептицький – людина, до якої насамперед навідувалися російські військові, коли зайняли Львів у часи Першої світової війни. За митрополитом стежили десятки агентів спецслужб. Коли його ім’я потрапляло на шпальти газет у Російській імперії, цензори вилучали тираж і затирали усі згадки про нього.

Причина такої прискіпливої уваги до священника – таємний документ, який зберігався в його резиденції і який міг кардинально змінити історію України та всієї Східної Європи. Що такого важливого було в тому документі?

Це з’ясували Акім Галімов та команда «Україна. Повернення своєї історії» — дивіться сьому серію проекту «Таємниці великих українців» на Youtube

Зйомки документального циклу «Таємниці великих українців» відбувалися в Україні, Франції, Італії, Румунії, Польщі, Австрії, Туреччині, Молдові, Угорщині. До історичних розслідувань було залучено півтори сотні українських та закордонних експертів.

Виробництвом займалася команда «1+1 Продакшн». Автор та продюсер – Акім Галімов, режисерка-постановниця – Дарія Саричева, шеф-редактор – Руслан Шаріпов, креативна продюсерка – Ольга Безноско, виконавчий продюсер – Володимир Андріюк, лінійний продюсер – Влад Золотарьов, режисерка  – Євгенія Шевчук, оператори-постановники – Олександр Вяхірєв та Антон Борзєнков.

Нагадаємо, цикл документальних фільмів Акіма Галімова «Таємниці великих українців» транслюється щонеділі на каналі «1+1». Кожна з восьми серій присвячена окремому героєві. Наразі вийшло 7 серій.

Читайте також

«Таємниці великих українців»: скарби Івана Мазепи не міф, а реальність