fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Таємниці великих українців

«Таємниці великих українців»: скарби Івана Мазепи не міф, а реальність

800

Найбільшим благодійником України за всю її історію та найбагатшим Гетьманом вважається Іван Мазепа — дивіться продовження історичного детективу «Таємниці великих українців».

Історія козацького періоду переповнена легендами про захмарні статки і скарби українських гетьманів. Чого варта лише історія легендарного золота Полуботка, яке нібито вже 300 років лежить у сховищах британського банку. Найзаможнішим же гетьманом вважали Івана Мазепу. Його багатствам заздрили усі, а після смерті його тіло перепоховували 7 разів, бо шукачі золота думали, що скарби Мазепи поховані разом з ним.

Як стверджують творці фільму, нове розслідування Акіма Галімова та команди «Україна. Повернення своєї історії» доводить, що захмарні статки та скарби Івана Мазепи це не міф, а реальність.

Нова інформація про можливий сховок скарбів Івана Мазепа настільки заінтригувала дослідників, що під час зйомок фільму вони пробурили стелю загадкового підземелля на території зруйнованого палацу гетьмана. Вперше в історії української документалістики археологи зробили те, що зазвичай не роблять на камеру.

“Також ви побачите який вигляд мав палац Гетьмана, разом з науковцями ми зробили тривимірну модель споруди, що вражала людей своїм стилем та розмахом. Та багато інших таємниць з життя людини, яку наші сусіди й досі вважають чи не головним історичним ворогом”, — зазначає автор проекту Акім Галімов.

Звідки у Гетьмана були величезні статки, як він ними розпоряджався та де  заховані скарби Мазепи досліджував Акім Галімов зі своєю командою — дивіться у шостій серії проекту «Таємниці великих українців» на Youtube

Зйомки документального циклу «Таємниці великих українців» відбувалися в Україні, Франції, Італії, Румунії, Польщі, Австрії, Туреччині, Молдові, Угорщині. До історичних розслідувань було залучено півтори сотні українських та закордонних експертів.

Виробництвом займалася команда «1+1 Продакшн». Автор та продюсер – Акім Галімов, режисерка-постановниця – Дарія Саричева, шеф-редактор – Руслан Шаріпов, креативна продюсерка – Ольга Безноско, виконавчий продюсер – Володимир Андріюк, лінійний продюсер – Влад Золотарьов, режисерка  – Євгенія Шевчук, оператори-постановники – Олександр Вяхірєв та Антон Борзєнков.

Нагадаємо, цикл документальних фільмів Акіма Галімова «Таємниці великих українців» транслюється щонеділі на каналі «1+1». Кожна з восьми серій присвячена окремому героєві. Наразі вийшло 6 серій.

Цікаво, що команда Акіма Галімова разом з науковцями в рамках проєкту «Україна. Повернення своєї історії» відтворювала 3D-модель обличчя Ярослава Мудрого, яку нещодавно презентували у Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська».

Читайте також

«Таємниці великих українців»: визнаний та заборонений Михайло Грушевський