fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Таємниці великих українців

«Таємниці великих українців»: визнаний та заборонений Михайло Грушевський

548

Автор бестселерів про історію України та обличчя з 50-ти гривневої купюри Михайло Грушевський — у продовженні розповіді «Таємниці великих українців» від авторів проєкту «Україна. Повернення своєї історії».

Михайло Грушевський – вчений з проукраїнськими поглядами, якого прийняли в СРСР, зробили там академіком, але після смерті заборонили навіть згадувати його ім’я. Автори стверджують, що нові факти з біографії Михайла Грушевського розкривають причину такої різкої зміни в ставленні до вченого і піддають сумніву природну смерть Грушевського.

В розсекречених архівах спецслужб Акім Галімов та команда «Україна. Повернення своєї історії» віднайшли невідомі факти, які кидають тінь на керівництво санаторію в російському Кисловодську, де помер Грушевський. Розслідування цієї справи привело до неочікуваних і сенсаційних висновків, які пояснюють також таємниче зникнення рідної доньки історика після його смерті.

Дивіться п’яту серію проекту «Таємниці великих українців» з новими розслідуваннями життя Михайла Грушевського на Youtube

Зйомки документального циклу «Таємниці великих українців» відбувалися в Україні, Франції, Італії, Румунії, Польщі, Австрії, Туреччині, Молдові, Угорщині. До історичних розслідувань було залучено півтори сотні українських та закордонних експертів.

Виробництвом займалася команда «1+1 Продакшн». Автор та продюсер – Акім Галімов, режисерка-постановниця – Дарія Саричева, шеф-редактор – Руслан Шаріпов, креативна продюсерка – Ольга Безноско, виконавчий продюсер – Володимир Андріюк, лінійний продюсер – Влад Золотарьов, режисерка  – Євгенія Шевчук, оператори-постановники – Олександр Вяхірєв та Антон Борзєнков.

Нагадаємо, цикл документальних фільмів Акіма Галімова «Таємниці великих українців» транслюються щонеділі на каналі «1+1». Кожна з восьми серій присвячена окремому героєві. Наразі вийшло 5 серій.

Цікаво, що команда Акіма Галімова разом з науковцями в рамках проєкту «Україна. Повернення своєї історії» відтворювала 3D-модель обличчя Ярослава Мудрого, яку нещодавно презентували у Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська».

Читайте також

«Таємниці великих українців»: хто насправді стояв за вбивством Симона Петлюри