fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Таємниці великих українців

«Таємниці великих українців»: хто насправді стояв за вбивством Симона Петлюри

685

Дивіться нову серію документального фільму-розслідування вбивства видатного українського державного діяча Симона Петлюри, з циклу «Таємниці великих українців».

Симон Петлюра – голова Директорії УНР, одна із найзагадковіших постатей в українській історії, в якому жив національний дух і він хотів вселити його в інших.

Цього разу Акім Галімов та команда «Україна. Повернення своєї історії» отримали доступ до унікальних матеріалів, які стосуються знищення Симона Петлюри у Парижі. Він був розстріляний під час виходу з ресторану у центрі французької столиці в 1926 році. Майже 100 років в архіві префектури паризької поліції зберігалася товста папка зі свідченнями очевидців та іншими зачіпками, що проливають світло на те, хто насправді стояв за вбивством видатного українця.

Автори стверджують, що якщо шукати відповідь на запитання ким він був в радянських підручниках історії, то там Петлюра – головний ворог радянської влади і бандит. Ось лише декілька цитат про Петлюру і його оточення з багатотомного видання «Історія міст і сіл УРСР»: «В боях з петлюрівцями загинули радянські полководці Щорс, Боженко. Після вигнання петлюрівців в містечку одразу створено райком. Група партизанів, які в 1919 році боролися проти петлюрівців».

В іноземній літературі сторічної давнини Петлюра це антисеміт і погромщик, який не знав жалю до єврейського населення України. В Незалежній Україні Симону Петлюрі ставлять пам’ятники, а історики називають його національним героєм.

Яким було життя видатного українського державного діяча, чому ж він насправді був вбитий у Парижі досліджував Акім Галімов в четвертій серії проекту «Таємниці великих українців» – дивіться відео на Youtube

Зйомки документального циклу «Таємниці великих українців» відбувалися в Україні, Франції, Італії, Румунії, Польщі, Австрії, Туреччині, Молдові, Угорщині. До історичних розслідувань було залучено півтори сотні українських та закордонних експертів.

Виробництвом займалася команда «1+1 Продакшн». Автор та продюсер – Акім Галімов, режисерка-постановниця – Дарія Саричева, шеф-редактор – Руслан Шаріпов, креативна продюсерка – Ольга Безноско, виконавчий продюсер – Володимир Андріюк, лінійний продюсер – Влад Золотарьов, режисерка  – Євгенія Шевчук, оператори-постановники – Олександр Вяхірєв та Антон Борзєнков.

Нагадаємо, цикл документальних фільмів Акіма Галімова «Таємниці великих українців» транслюються щонеділі на каналі «1+1». Кожна з восьми серій присвячена окремому героєві. Наразі вийшло 4 серії.

Читайте також

«Таємниці великих українців»: шлях маленької Роксолани від рабині до величної Султани