fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Таємниці великих українців

«Таємниці великих українців»: шлях маленької Роксолани від рабині до величної Султани

623

Третя серія документально-історичного циклу «Таємниці великих українців» Акіма Галімова повідає історію, оповиту міфами та легендами, про життя Роксолани. Дивіться онлайн про українку, яка підкорила серце турецького султана, на Youtube.

Новий випуск про Роксолану з циклу «Таємниці великих українців» вже на Youtube. “В цьому розслідуванні українка постає трохи інакшою, ніж в популярних серіалах”, – зізнаються автори проєктів «Україна. Повернення своєї історії», «Скарби Нації», «Таємний код віри».

У серії глядач дізнається, як насправді виглядала видатна українка та чи збігаються відомі нам портрети з дійсністю. Який шлях пройшла Роксолана, законна дружина правителя Османської імперії? Як проста українка завоювала серце найвпливовішої людини світу, а разом з ним і його державу? Чи користувалася Роксолана чаклунськими речами? Що сталося за кілька хвилин до першої зустрічі Роксолани та султана Сулеймана?

Цікаво, що у ході розслідування дослідникам вдалося знайти старовинні флакони з парфумами, які був знайдений у Туреччині під час розкопок султанського палацу, і якими могла користуватись Роксолана. Вчені їх відправили на експертизу. Що показала перевірка матеріалу — дивіться на Youtube за посиланням або у нас на сторінці нижче.

Зйомки документального циклу «Таємниці великих українців» відбувалися в Україні, Франції, Італії, Румунії, Польщі, Австрії, Туреччині, Молдові, Угорщині. До історичних розслідувань було залучено півтори сотні українських та закордонних експертів.

Виробництвом займалася команда «1+1 Продакшн». Автор та продюсер – Акім Галімов, режисерка-постановниця – Дарія Саричева, шеф-редактор – Руслан Шаріпов, креативна продюсерка – Ольга Безноско, виконавчий продюсер – Володимир Андріюк, лінійний продюсер – Влад Золотарьов, режисерка  – Євгенія Шевчук, оператори-постановники – Олександр Вяхірєв та Антон Борзєнков.

Нагадаємо, цикл документальних фільмів Акіма Галімова «Таємниці великих українців» транслюються щонеділі о 18:00 на каналі «1+1». Кожна з восьми серій присвячена окремому героєві. Наразі вийшло 3 серії.

Читайте також

Анна Київська: вийшла нова серія детективу «Таємниці великих українців» онлайн