fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Цимбаліст Петро онлайн

Фільм “Цимбаліст Петро” про музиканта-віртуоза Петра Сказківа вийшов онлайн

1 336

Документальна стрічка режисерки Єлизавети Сміт “Цимбаліст Петро” розповідає про молодого музиканта-віртуоза Петра Сказківа з карпатського селища Ворохта, який взимку 2013-го приїжджає до Києва на Революцію Гідності грати на барикадах. 4 лютого 2021 року Петро Сказів пішов з життя.

Про вихід стрічки “Цимбаліст Петро” онлайн повідомляє Держкіно. Взимку 2013-го року талановитий цимбаліст Петро Сказків приїжджає з Карпат до Києва на Революцію Гідності – грати на барикадах й спілкуватися з демонстрантами. Зіткнення із силовиками стають все жорсткішими й Петру доводиться замінити цимбали на шолом та бронежилет. Повернувшись додому, він усвідомлює, що не може сидіти склавши руки та їде грати свою музику для людей у щойно звільнених від окупації містах.

Робота над картиною проходила у Ворохті, Тернополі, Слов’янську, Краматорську та в Києві, під час Євромайдану. Сценарій до фільму написали Єлизавета Сміт та Максим Наконечний, композитор – Петро Сказків, продюсери – Олена Яковицька та Максим Наконечний (кінокомпанія TABOR Production).

Дивіться фільм на Youtube за посиланням.

Нагадаємо, у вересні короткометражний ігровий дебют режисерки Єлизавети Сміт «Solitude» взяв участь в офіційній конкурсній програмі Raindance Film Festival – престижного британського кінофестивалю. Також Сміт відома за своїм документальним фільмом «Школа #3», знятим у співавторстві з німецьким режисером Георгом Жено. Стрічка 2017 року отримала гран-прі у секції Generation 14+ Берлінського міжнародного кінофестивалю.

Читайте також

20 фільмів про Революцію Гідності