fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Камінний господар

На честь 150-річчя Лесі Українки виставу «Камінний господар» покажуть в кінотеатрах та онлайн

432

Виставу «Камінний господар» за драмою Лесі Українки від проєкту «Театр 360 градусів», починаючи з 25-го лютого і протягом місяця, покажуть по всій Україні у кінозалах, театрі та онлайн. 

Про це порталу “Нове українське кіно” повідомила прес-служба театру. «Головна мета нашого проєкту — зробити театр доступним кожному, поширити його у всі максимально доступні нам виміри, щоб кожен українець міг доторкнутися та відчути справжню силу театру та ейфорію від нього, — розповідає Даша Малахова, продюсерка «Театру 360 градусів».

Починаючи з 25 лютого — дня народження Лесі Українки — та протягом місяця, театральну виставу за драмою діячки можна буде переглянути у всеукраїнських мережах кіно. Перший тиждень показів пройде у мережі Multiplex (з 25 лютого), далі долучаться Планета Кіно (з 5 березня), Сінема Сіті (з 10 березня), мережа комунальних кінотеатрів «Київкінофільм» (з 19 березня), а також інші кінозали у 15 містах України.

Дивіться офіційний трейлер відеоверсії вистави на Youtube.

Своєю мотиваторкою продюсери називають саму Лесю Українку — революціонерку, яка навіть через 150 років є драйвером прогресу української театральної культури. Саме тому вистава «Камінний господар», що була прем’єрною в рамках проєкту «Театр 360 градусів», розпочинає історію українського театру в кіно.

На думку організаторів, проєкт розширить театральну аудиторію і дозволить великі твори авангардної та геніальної Лесі побачити українцям у різних куточках країни та  за її межами.

театр леся українка

Камінний господар

“Камінний Гість” – це всесвітньо відома історія Дон Жуана у трактуванні української поетеси. Драма, із сюжетом Пушкінського, але з іншими акцентами. Сама Леся Українка так визначила задум драми: “Ідея її — перемога камінного, консервативного принципу, втіленого в командорі, над роздвоєною душею гордої, егоїстичної жінки донни Анни, а через неї — і над Дон-Жуаном, «Лицарем волі». Традиційний спокусник жінок у Лесі Українки сам стає у певній мірі жертвою жінки, яка зломила його волю.

Переглянути виставу онлайн можна буде 25 лютого, 5 та 10 березня. Квитки доступні на сайті національного квиткового оператора Контрамарка.

Восени 2020 року відеоверсію постановки Театру на Подолі «Камінний господар» в інтерпретації режисера Івана Уривського за 10 днів онлайн-показів уже переглянули понад 40 000 українців.

Читайте також

Із театру в кіно: 6 сучасних українських екранізацій за мотивами п’єс до Міжнародного дня театру