fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Довбуш Олеся Саніна

“Довбуш”: фільм Олеся Саніна про легендарного ватажка опришків вийде восени 2021 року

1 235

Зйомки історико-пригодницької драми “Довбуш” Олеся Саніна – про одного з найвідоміших борців за свободу свою і всього краю,  грози панів, “що хлопам кривду робили” Олексу Довбуша – продовжаться наприкінці цієї весни. Прем’єра стрічки запланована на осінь 2021 року.

Про це в інтерв’ю для інформаційної агенції “Главком” розповів режисер, автор ідеї стрічки Олесь Санін. “Йде активна підготовка до завершальної частини зйомок. Наприкінці весни вийдемо на знімальний майданчик. Паралельно йдуть роботи постпродакшену – монтаж, робота з музикою, готується масштабна рекламна кампанія”, – сказав він.

За словами Саніна, орієнтовний бюджет картини має скласти понад 90 млн грн. Також режисер розповів, що телеканал “Україна” вже придбав права на показ фільму “Довбуш”. “Але оскільки за останні два роки змінюється ринок розповсюдження фільмів, для нас відкрилося вікно можливостей показу фільмів і можлива його ширша версія для стрімінгових платформ. Зараз якраз активно ведуться переговори між продюсерами. Готується і міжнародна версія фільму, перш за все, для Польщі і Канади”, – додав Олесь Санін.

Довбуш Олеся Саніна

Довбуш Олеся Саніна

За сюжетом історико-пригодницької картини, у першій половині XVIII ст. у містичних Карпатських горах розгортається драма життя Олекси Довбуша, його непростого кохання та боротьби за гідну долю для свого народу, і тут навічно оселяється таїна його безсмертя. Ватага опришків під проводом двох братів, Івана та Олекси Довбушів, їхня невловимість і зухвалість стали надією для народу і пострахом для ворогів. Дороги братів розходяться, панство кидає всі зусилля на придушення волелюбних настроїв, якими охоплені Карпати. Смерть чи безсмертя переможуть у цьому двобої?

Роль Олекси Довбуша у стрічці виконує Сергій Стрельников (“Пристрасті за Чапаєм”, “Володимирська, 15”), кохану Довбуша – Марічку – Даша Плахтій (“Стрімголов”), в ролі Правиці – Ростислав Держипільський. Також головні ролі виконують Олексій Гнатковський та Олександр Мавріц.

Довбуш Олеся Саніна

Зйомки фільму “Довбуш” Олеся Саніна стартували у серпні 2018 року кінокомпанією “Пронто Фільм”. Державна підтримка цього проєкту становить 65 млн грн. Автором ідеї, співавтором сценарію та режисером картини є Олесь Санін (“Поводир”, “Мамай”). Продюсер фільму – Максим Асадчий, оператор-постановник – Сергій Михальчук. Сценарій написаний Василем Портяком, Максимом Чернишем та Олесем Саніним. Режисер монтажу – Денис Захаров.

Зніманню картини передувало ретельне вивчення авторами польських та українських архівних документів стосовно “епохи Довбуша”. Декілька місяців тривала фольклорна експедиція в Карпатах: збирали матеріали, аби відтворити унікальну атмосферу XVIII століття.

Нагадаємо, прем’єра стрічки мала відбутися 10 листопада 2020 року, але через пандемією COVID-19 була перенесена. Нова запланована дата релізу – осінь 2021 року.

Читайте також

Фільм “Антон і червона химера” Зази Урушадзе вийде в прокат 18 березня