fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Антон і червона химера

Фільм «Антон і червона химера» Зази Урушадзе вийде в прокат 18 березня

690

Історична драма «Антон і червона химера» режисера Зази Урушадзе оповідає реальну історію дружби двох маленьких хлопчиків в період окупації України більшовиками та Голодомору в Україні (трейлер).

Кінопрокат повнометражного художнього фільма «Антон і червона химера» розпочнеться навесні, 18 березня. Стрічка копродукції України з Грузією «Антон і червона химера» («Антон», «Anton, his friend and the Russian revolution») – останній фільм відомого грузинського режисера Зази Урушадзе, номінанта на «Золотий глобус» та «Оскар» за фільм про війну в Абхазії «Мандарини».

Сценарій фільма був написаний за мотивами книги «Антон, його друг і російська революція» канадського письменника Дейла Еслера, нащадка німецьких колоністів. Автор писав по згадках своего дядьки, який і став прототипом головного героя – Антона.

За сюжетом драми, Південь України, 1920 рік. Початок експропріації та великого терору України більшовиками перед першою хвилею голодомору. Двоє маленьких хлопчиків Антон і Яша мимоволі стають свідками великих історичних подій – збройного повстання селян проти більшовиків. Події навколо себе вони сприймають як цікаву гру і їхню дружбу не зможуть зруйнувати ані червона химера російської революції, ані все криваве ХХ століття…

Антон і червона химера

Дія картини розгортається у 1919-му році у німецькій колонії Гільдендорф неподалік від Одеси. У цьому селищі на березі лиману цілком гідно живе німецька сім’я – Ніколас, Христина та їхні діти: вже дорослий Йохан, десятирічний Антон і його молодша сестра Емма. Мирний устрій поселення порушує «російська революція». Життя навколо кардинально змінюється, але діти продовжують залишатися дітьми і вірять у свій казковий світ без погромів і смертей: світлий і чистий, як хмари, які повільно пливуть в синьому небі над блискучим від солі лиманом.

Дивіться офіційний український трейлер історичного екшну «Антон і червона химера»: відео

«Я думаю, що дуже цікавий сценарій. Все відбувається на початку XX сторіччя, в 1919 році. Розповідаємо, як більшовики сюди приходили і був погром в німецькому поселенні. Головні герої – два десятилітні хлопці, і вони, можна так сказати, народилися в дуже поганий час», – розповідав режисер Заза Урушадзе.

У ролях: Микита Шланчак, Микита Дзядя, Наталія Рюміна, Сімсон Буббель, Юозас Будрайтіс, Вайва Майнеліте, Регімантас Адомайтіс, Олег Симоненко, Себастьян Антон, Володимир Левицький, Тетяна Грачик.

Акторів на головні ролі двох хлопчиків шукали по всьому світу, творча група обирала з кількох сотень дітей. Микита Шланчак – німець російського походження, гратиме Антона. Він приїхав на зйомки з Німеччини. Його маму грає актриса з Лондона, латвійка. Микита Дзядя грає Яшу. Він одесит і ніколи не знімався в кіно, але дуже сподобався режисерові як типаж, – йдеться про кастинг фільму.

Антон і червона химера

Практично всі зйомки пройшли в Україні (Одеса, Херсонщина) та у Німеччині. Головні зйомки картини розпочалися у серпні 2017-го року в околицях селища Стара Еметівка (Біляївський район Одеської області) на березі Куяльницького лиману, відомого своїми краєвидами. У фільмі показані справжні батальні воєнні сцени, а на зйомках було задіяно велика кількість зброї та іншого історичного реквізиту.

Кадри з фільму

Антон і червона химера

Антон і червона химера

Антон і червона химера

Антон і червона химера

Антон і червона химера

Антон і червона химера

Антон і червона химера

Автори сценарію – Заза Урушадзе, Дейл Ейслер, Вадим Єрмоленко. Режисер – Заза Урушадзе. Продюсери – Мірза Давітая (Грузія), Кестутіс Драздаускас (Литва), Френк Майор (США), Володимир Філіппов (Україна), Алла Овсяннікова, Андрій Суярко, Олександр Коваленко. Оператор-постановник – Михайло Петренко. Художники-постановники – Володимир Філіппов, Ольга Світлична. Композитори – Мирослав Скорик, Патрик Кеннелл.

Стрічка створена «ІнсайтМедіа продюсерським центром» у копродукції з Georgian International Films (Грузія) за підтримки Держкіно України та Грузинського національного кіноцентру, в асоціації з Одеською кіностудією та литовським агентством «ARTBOX», у партнерстві із польським «Krakovia Producciones». Дистриб’ютор в Україні – SVOEkino.

Кінопроект спільного українсько-грузинського фільму «Антон» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно і отримав державну фінансову підтримку розміром 20 млн 70 тис. 240 грн. Загальна вартість виробництва картини склала 40 млн 382 тис. 700 грн.

Антон і червона химера

Читайте також –

Фільм «Погані дороги» Наталки Ворожбит вийде в український прокат 1 квітня