fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Бальний король

Стартує кінотеатральний прокат фільму «Бальний король»

474

Цього четверга, 18 лютого, в прокат виходить документальний фільм від  режисерки «Веронських скарбів» — «Бальний король» — про перемоги та дослідження самої природи танцю.

Фільм привертає увагу до важливості просвітницької та культурної діяльності в віддалених від культурних центрів регіонах.

«Цей фільм — філософська притча про життєвий шлях людини,» — коментує порталу “Нове українське кіно” режисерка фільму Світлана Ліщинська. — «Історії трьох героїв переплітаються в загальну розповідь про Майстра: в юності, ми, отримуючи підтримку близьких і вчителів знаходимо майстерність, яка стає нашім служінням і виправданням; потім ми вчимо майстерності інших, а в кінці залишаємося з порожніми руками і лише стоптані черевики єдине наше надбання.»

За сюжетом, в українському селі Нові Санжари живе хлопчик Макар, який мріє стати викладачем бальних танців. Але в сільській школі немає ніяких умов для розвитку, а до Полтави, найближчого міста, — 30 км.

Бальна школа в Полтаві колись була однією з найсильніших в Радянському Союзі, і створена вона була легендарним Петром Горголем. Він і досі продовжує свою справу, популяризуючи бальні танці по всій Полтавській області. Багато вихованців Петра Горголя досягли світового успіху і мають власні школи по всьому світу.

Один з них — Алекс Іванець. Він багаторазовий чемпіон Англії, має власну школу в Саутгемптоні, його запрошують судити найпрестижніші змагання з бальних танців Blackpool Dance Festival. Але коли він тільки починав, йому доводилося долати по 10 км пішки, щоб потрапити на заняття до Петра Горголя. Макару напевне теж доведеться подолати багато труднощів на шляху до своєї мрії. Чи вистачить йому рішучості ступити на цей шлях?..

В ролях: Петро ГОРГОЛЬ (Україна), Алекс ІВАНЕЦЬ (Англія), Макар ЛЕГКИЙ (Україна).

Фільм створено у 2019 році за підтримки Українського культурного фонду. Режисер та сценарист — Світлана Ліщинська (Svetlana Lischynska), оператор — Тетяна Дуднік (Tanya Dudnik), художник-постановник — Анастасія Лелюк, композитор — Олександр Бурміцький (Alex Burmitskiy), звукорежисер — Сергій Прокопенко, режисер монтажу — Марина Майковська (Maryna Maykovska), продюсер — Надія Грачова, дистрибутор —  MMD UA.

Покази почнуться 18 лютого в кінотеатрі «Жовтень». Також фільм буде демонструватися у кінотеатрах «Дніпро», «Ліра», «Старт» та у кінотеатрі ім. Шевченка. Уточнюйте розклад сеансів на сайтах згаданих кінотеатрів.

Бальний король

Нагадаємо, попередній фільм режисерки Світлани Ліщинської –  документальний детективно-мистецький фільм «Веронські скарби», заснований на реальних подіях викрадення і повернення 17 шедеврів живопису з музею Верони, вийшов в національний прокат 10 грудня 2020 року.

Читайте також –

Фільм «Антон і червона химера» Зази Урушадзе вийде в прокат 18 березня