fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Тарас. Повернення

У Шевченківські дні фільм «Тарас. Повернення» знову покажуть в кінотеатрах

824

З 4 по 18 березня на великі екрани повертається фільм «Тарас. Повернення» Олександра Денисенка. Стрічку покажуть у мережі кінотеатрів “Київкінофільм”:  “Ліра”, “Старт”, “імені Т. Шевченка”, “Дніпро”, “Флоренція”.

9 березня минає 207-а річниця від дня народження Великого Кобзаря, а 10 березня – 160-річниця з дня його спочину. У дні його вшанування глядачі матимуть змогу переглянути фільм «Тарас. Повернення» у повторному прокаті, повідомляється на офіційній сторінці стрічки у Facebook.

“Вперше за більш ніж 50 років у Шевченківські дні ми побачимо у прокаті фільм шевченкіани – романтично-драматичну сагу «Тарас. Повернення» режисера й автора сценарію Олександра Денисенка, першу кінострічку про 10-річне заслання Тараса Шевченка, солдатчину в російській царській армії, що окупувала всередині XIX ст. казахські степи”, – йдеться в повідомленні.

Повторний кінопрокат фільму у Шевченківські дні здійснить мережа кінотеатрів “Київкінофільм”: з 4.03 по 18.03.2021 року у кінотеатрі “Ліра”; з 11.03 по 18.03 2021 року у кінотеатрах “Старт”, “імені Т. Шевченка”, “Дніпро” , “Флоренція” (розклад сеансів творці фільму нададуть пізніше).

За сюжетом, того літа поет, засланий на військову службу в російську царську армію, отримує звістку від друзів про помилування його царем Олександром II. Однак військове керівництво Новопетрівського форту не поспішає повідомляти про це Тарасові, й не видає наказ про його звільнення. Більше того, до форту із таємною місією прибуває агент з Петербурга…

Дивіться трейлер фільму «Тарас. Повернення» про останні три місяці заслання Кобзаря на в Новопетровській фортеці на Каспії, та читайте цікаві факти про стрічку.

Картину знімали в Україні та Казахстані. У фільмі можна побачити околиці колишнього Новопетрівського укріплення, де відбувалося ув’язнення поета та підземну мечеть Шакпак-Ата, де часто бував Тарас Григорович.

В ролях: Борис Орлов (в ролі Тараса Шевченка), Юрій Шульган (комендант Новопетровського укріплення Іраклій Усков), Анна Топчій-Огій (Агата Ускова), Акнієт Оринтай (казашка Катя). Богдан Бенюк (Дядько), Роман Луцький (польський офіцер на засланні Мацей Мостовський) та ін.

Автор сценарію та режисер-постановник – Олександр Денисенко. Оператор-постановник – Олександр Кришталович. Художник-постановник – Ігор Філіппов. Режисер монтажа: Віктор Маляренко. Композитор – Мирослав Скорик. Продюсери – Володимир Філіппов (Україна), Сергій Азімов (Казахстан).

Виробники: Продюсерський Центр ІнсайтМедіа (Україна) та Tanaris Production (Казахстан) за участі Одеської кіностудії. Офіційний дистриб’ютор в Україні: “Своє кіно”.

За темою: В очікуванні свободи: рецензія на фільм «Тарас. Повернення»

Нагадаємо, перший, знятий за часів Незалежності, фільм про Тараса Шевченка – романтична драма «Тарас. Повернення» режисера Олександра Денисенка – вийшов в прокат 24 вересня 2020 року. Наразі фільм онлайн можна переглянути на сервісі інтернет-телебачення Sweet.TV.

Читайте також –

Олександр Денисенко, режисер «Тарас. Повернення»: Мені рекомендували вилучити епізоди, спрямовані проти російського шовінізму