fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Бокс-офіс касові збори українське кіно

Бокс-офіс січня-лютого: касові збори фільмів “Безславні кріпаки”, “Пік страху”, “Скажене весілля 3” та інших

517

З якими касовими зборами завершили свій прокат “Казка старого мельника”, “Безславні кріпаки”, “Все буде ок!” і “Пік страху”, та як старувало в прокаті “Скажене весілля 3”.

Початок 2021 року приніс українському кінопрокату “зимовий локдаун” замість нових прем’єр на свята, тож про якісь помітні збори чи релізи в січні говорити не приходиться. Прокат почав оживати вже під лютий і дійшов свого піку під кінець зими. “Нове українське кіно” проаналізувала дані бокс-офісів, представлені kino-teatr.ua, та пропонуєте дізнатися, які фінансові результати продемонстрували зимові українські релізи.

Почнемо огляд з останньої прем’єри минулого року – фентезійного фільму “Казка старого мельника”. За сім тижнів прокату (з яких три тижні кінотеатри не працювали) стрічка зібрала 1,8 млн грн. Хоча відгуки на довгобуд Олександра Ітигілова й були посередніми, в ситуації з касовими зборами цієї картини звинувачувати локдаун все ж таки варто – фільм-казка цілком міг привести на свята куди більше глядачів в кінотеатри, ніж склалося.

Пригодницький фільм “Безславні кріпаки” також повернувся після зимового карантину на екрани. Вже до Різдва стрічка Романа Перфільєва змогла зібрати в прокаті 1,9 млн грн, проте після повернення в кінотеатри в кінці січня позначку в 2 млн грн зборів при бюджеті 24,5 млн грн Шевченку-самураю так зібрати і не вдалося. Що, проте, все одно робить його найуспішніших фільмів минулого року серед усіх картин про/за Кобзаря/ем.

Першими ж прем’єрами січня, стали комедія Все буде ок! та трилер “Пік страху“, які обидва вийшли в прокат 28 січня. Перша з них стартувала із близько півмільйона гривень зборів і за чотири тижні прокату змогла довести збори до 980 тисяч грн при невідомому бюджеті.

Щодо другої – дебютної повнометражної картини українського режисера Станіслава Капралова, створеної у ко-продукції України, США та Іспанії з Іванной Сахно в головних ролях, – вона стартувала із 1,5 млн грн зборів і за три тижні прокату довела їх до 2,4 млн грн. Фільм також відмітився в міжнародному прокаті, проте, згідно з інформацією на imdb, зібрав всього $129 тис. Бюджет стрічки також невідомий.

Оживився український прокат лише з виходом на екрани комедії Скажене весілля 3. Нові пригоди родини Середюків принесли її творцям 10,5 млн грн вже за перший тиждень прокату, що автоматично робить стрічку найкасовішою за останні півтора роки (див. “Топ-10 найкасовіших українських фільмів 2020 року”). В цілому за тиждень картину переглянуло 106 000 глядачів. Чекаємо на результати повного прокату у березні, який, при бюджеті 16 млн грн, схоже дозволить картині з лишком окупитися.

В березні чекаємо на такі релізи, як “Нереальний КОПець” режисера та продюсера Олександра Бєляка (“Гола правда”, “Сотка”), який вже стартував в прокаті 4 березня, а також історичну драму “Антон і червона химера” Зази Урушадзе (18 березня). Усі заявлені українські прем’єри весни – за посиланням.

Джерело даних про збори: kino-teatr.ua

Читайте також

Бокс-офіс грудня: “Казка старого мельника” стає головним релізом на свята