fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Бокс-офіс

Бокс-офіс грудня: “Казка старого мельника” стає головним релізом на свята

658

Як показали себе грудневі релізи “Казка старого мельника”, “ЮКІ” та “Пофарбоване пташеня”, з якими цифрами завершився прокат фільмів “Земля блакитна, ніби апельсин” та “Атлантида”, і що взагалі відбувалося з українським прокатом минулого місяця.

Фінальні цифри 2020 року ми вже підбили – які українські фільми стали найкасовішими за минулий рік можна подивитися за посиланням. Тепер час  уважно роздивитися, з якими бокс-офісами завершили грудень останні українські прем’єри року.

Одним з головних релізів місяця став фільм “Казка старого мельника”, зйомки якого проходили ще в 2014-2015 роках. До кінотеатрів стрічка дісталася лише під завісу складного карантинного року, але, у підсумку, сімейне фентезі змогло перетнути позначку в 1 млн грн і до третього вікенду прокату зібрати 1,5 млн грн. Звичайно, при бюджеті 25 млн грн – це незначна сума, але, як для стрічки, яка стартувала в прокаті у другій половині 2020 року – рекорд. Почесне сьоме місце в топ-10 касових релізів року.

3 грудня у вітчизняний прокат вийшов документальний фільм “ЮКІ”, що розказує історії видатних зірок українського походження, які формували найвідомішу хокейну лігу світу — NHL. За п’ять тижнів прокату стрічка зібрала 467 тисяч грн і вже, з початку січня, доступна до онлайн-перегляду.  Паралельно в кінотеатрах йшла військова драма Зази Буадзе «Мати Апостолів». За два тижні прокату картина зібрала 213 тисяч гривень бокс-офісу.

Казка Мельника

Наступним кінотеатральним релізом грудня став фільм Вацлава Марула “Пофарбоване пташеня”, знятий у копродукції Чехії, Словаччини та України. Попри те, що картина увійшла в шорт-лист 92-ї кінопремії «Оскар» від Чехії, і нещодавно була номінована на премію Європейської кіноакадемії, в кінотеатрах свого глядача вона майже не знайшла. За два тижні прокату стрічка зібрала лише 50 968 грн.

Також завершили свій прокат релізи листопада – “Земля блакитна, ніби апельсин” та “Атлантида”. Перший з них зібрав 134 тисячі грн в прокаті, другий 1, 075 млн грн .

Джерело даних про збори: kino-teatr.ua

Читайте також

Бокс-офіс листопада: “Атлантида” бореться за глядача