fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

бокс-офіс

Бокс-офіс листопада: “Атлантида” бореться за глядача

414

Скільки глядачів подивилися в кінотеатрах головні фестивальні хіти року та що відбувалося з українським прокатом минулого місяця.

“Атлантида” в свій перший вікенд зібрала 531 тисяч грн. Фільм стартував з сьомої сходинки українського бокс-офісу і зміг її втримати тиждень поспіль, залишивши позаду такі зарубіжні двотижневики, як “Збирач боргів” і “Нічний патруль”. Що непогано, як для арт-хаусного кіно.

За чотири тижні прокату українських претендент на “Оскар” зібрав близько, 1,1 млн грн або понад 11 тисяч глядачів. Не довго чекаючи, стрічка вже відправилась добирати на офіційних онлайн-сервісах. Де можна переглянути драму Валентина Васяновича онлайн – читайте за посиланням.

26 листопада в український прокат вийшов документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин». Завдяки перемозі на кінофестивалі «Санденс», картина привернула увагу більшості вітчизняних ЗМІ, що дозволило документалці поборотися за глядацькі симпатії на великих екранах. Фільм Ірини Цилик стартувала в 48 залах, що принесло за перший вікенд близько 30 тисяч грн при скромних 400 проданих квитків.

Далі стрічку спробують висунути на “Оскар”  в категорії “документального кіно”, тож онлайн на неї очікувати ще довго не варто.

Земля блакитна, ніби апельсин

Також в листопаді в кінотеатрах показали документальний фільм з елементами анімації “Зірка Давида Черкаського”, який розповідає про творчий шлях автора “Острова скарбів” та “Пригод капітана Врунгеля”, а також документальний фільм режисера Корнія Грицюка «Поїзд Київ – Війна». Історія прокату цих картин невідома.

У грудні в прокат виходить близько десяти нових українських фільмів, а також повертається “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке”. На які прем’єри грудня варто чекати в кінотеатрах країни – ми розписали тут.

Ходіть на українське кіно в кінотеатри та не забувайте дотримуватись рекомендацій безпечного кіноперегляду 😷 🍿

Джерело даних про збори: kino-teatr.ua

Читайте також

Прем’єри грудня: українські фільми, на які слід чекати цього місяця