fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Поїзд Київ – Війна

В прокат виходить фільм «Поїзд Київ – Війна» Корнія Грицюка (трейлер)

633

Різні погляди – один напрямок: 12 листопада стартує український кінопрокат документального фільму «Поїзд Київ – Війна» режисера Корнія Грицюка. Ця стрічка – розмова про Україну в поїзді на Костянтинівку.

Повнометражний документальний фільм «Поїзд Київ – Війна», виробництва EasyLiving Films, розказує про реальних людей, які кожного дня курсують поїздом №126, що поєднує Київ з прифронтовою Костянтинівкою, «між миром і війною».

Режисером і сценаристом українського роуд-муві виступив Корній Грицюк. Це другий повнометражний фільм режисера. Перший – стрічка у стилі мокьюментарі «2020: Безлюдна країна» 2018 року, яка доступна на платформі Takflix.

Світова прем’єра відбулась в рамках 49-го КМКФ «Молодість». Стрічка була номінована на третю Національну премію кінокритиків «Кіноколо» як «Найкращий документальний фільм», а також відібрана до конкурсної Національної програми фестивалю Kharkiv MeetDocs.

Фільм розповідає історії пасажирів поїзда «Київ – Костянтинівка», який за 12,5 годин долає відстань від мирної столиці до промислового містечка на сході країни за яким починається фронт. Цей час у поїзді пліч-о-пліч проводять люди з різними характерами, соціальним статусом, політичними поглядами й переконаннями. Усі вони їдуть в одному напрямку і прагнуть дістатися миру.

«Поїзд Київ – Війна» — це голос людей, пошук діалогу і шлях до спільного майбутнього, де кожен голос буде почуто. Тут немає відбору матеріалу за переконаннями чи цензури через «незручні думки». Це реальні погляди жителів сходу України.

Саундтреком до фільму стала поезія Жадана «Їй 15» із музикою «Лінії Маннергейма». Дивіться офіційний трейлер фільму «Поїзд Київ – Війна».

Режисер і сценарист – Корній Грицюк. Оператори-постановник – Кирило Лазаревич. Звукорежисери – Василь Явтушенко. Режисери монтажу – Корній Грицюк, Сергій Пудіч, Наталія Грицюк. Оператори – Сергій Пудіч, Андрій Лагутін. Продюсер – Сергій Пудіч. Виконавчий продюсер – Наталія Ісаєва-Урбан.

Зйомки відбувалися у потязі рейсу №126, а також на залізничних вокзалах Київа, Константинівки з серпня по грудень 2019 року. Як повідомляється, зняли драму за 30 нічних поїздок між Києвом і прифронтовим містом Костянтинівка Донецької області. Реалізований проект за підтримки Українського культурного фонду та за підтримки «Укрзалізниці». Бюджет фільму – ₴ 2 150 000.

Покази пройдуть з 12 до 18 листопада в 9 містах України: Київ, Львів, Одеса, Харків, Дніпро, Херсон, Полтава, Суми, Чернігів. На Донбасі стрічку покажуть у Маріуполі. У кінотеатрах «Планета Кіно», «Мультіплекс».

Поїзд Київ – Війна

Читайте також –

“Пофарбоване пташеня” вийде в український прокат 10 грудня