fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Забуті онлайн

Фільм “Забуті” виходить онлайн

2 451

З 13 листопада дивіться онлайн драму “Забуті” Дарії Онищенко, відзначену на Варшавському кінофестивалі, на сервісі інтернет-телебачення Sweet.TV.

«Забуті» – історія кохання тих, хто не забув, ким є насправді, і про кого не маємо права забути ми. Коли війна нищить все навколо: пізнавані пейзажі, знайомих людей, звичне життя — залишається стиснути кулаки і не дати зруйнувати себе. Ця боротьба об’єднала вчительку Ніну та сімнадцятирічного Андрія. Пристрасть, яка спалахнула між ними — чи не єдина зброя проти усього божевілля, що відбувається навколо. Події фільму — це не лише хроніки сьогодення, це актуальна спроба розібратися в тому, на що здатне кохання.

Важливою частиною стрічки є відеоперформанс Марії Куліковської. Марія власноруч розстріляла 6 фігур-зліпків, створених у процесі зняття форм з тіла художниці, і відлитих в балістичному милі, та зіграла роль пропагандистської журналістки. Ця сцена відтворює реальні події, які сталися у 2014 році зі скульптурами художниці на території захопленого бойовиками так званої «ДНР» арт-центру сучасного мистецтва «Ізоляція» у Донецьку. Роботи були використані як мішені і розстріляні для візуалізації того, що «відбудеться з усіма, хто не згоден з мораллю і принципами Д/ЛНР».

Подивитися фільм “Забуті” онлайн можна буде за посиланням.

У картині зіграли: Марина Кошкіна (“Із зав’язаними очима”“Захар Беркут”“Віддана”“Будинок “Слово”“Кіборги”, телесеріал “I будуть люди”), Данило Каменський (“Сторожова застава”), Василь Кухарський, Олексій Горбунов, Анастасія Халпахчі, Марія Куликовська.

По темі: Фільм Дар’ї Онищенко “Забуті” відзначений журі на Варшавському міжнародному кінофестивалі

Світова прем’єра «Забутих» відбулася на Варшавському міжнародному кінофестивалі в рамках конкурсної програми «1-2», де фільм було відзначено Спеціальною премією журі. Також проєкт стрічки був представлений у рамках секції Work-in-progress Одеського міжнародного кінофестивалю, де отримав приз Українського Інституту як проєкт з найбільшим міжнародним потенціалом. Українська прем’єра драми відбулася в серпні на відкритті Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

Нагадаємо, Дар’я Онищенко наразі працює також над біографічним фільмом “Малевич”. Попередня, дебютна стрічка Дарії Онищенко «Істальгія» здобула визнання на міжнародних кінофестивалях, отримала багато призів, вийшла в широкий кінопрокат та була однією з найперших копродукційних картин в Україні, зробленою відповідно до Європейської Копродукційної Конвенції.

Фільм «Забуті» знятий у копродукції України та Швейцарії, за підтримки Міністерства культури України та Федерального управління культури Швейцарії.

Читайте також

Українські фільми онлайн: знакові стрічки доступні для перегляду