fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Віддана

1 105

Жанр: Історичний, Фентезі

Виробник: FILM.UA Group

Дистриб’ютор: Вольга Україна

Художник-постановник: Олександр Батенєв

Художник по костюмах: Леся Патока

Режисер: Христина Сиволап

Сценарист: Аліна Семерякова, Софія Андрухович

Художник із гриму: Марія Коломієць

Оператор-постановник: Олексій Ламах

Продюсер: Надія Зайончковська

Прем’єра: 16 січня 2020

В ролях: Маріанна Янушевич, Алеся Романова, Роман Луцький, Олександр Кобзар, Сергій Волосовець, Ада Роговцева, Катерина Кухар, Євген Янович, Наталія Васько, Ірма Вітовська, Важа Годердзішвілі, Себастьян Цибульський, Ясін Фараджаллах, Марина Кошкіна, Роксолана Пяташ, Карiна Мушта, Леоніла Гузь, Богдана Тарасик, Каріна Олих

За романом Софії Андрухович “Фелікс Австрія”.

Історія починається в Станіславові у 1868 році. Доктор Анґер втрачає в пожежі дружину, але вдається врятувати двох дівчат – рідну доньку Аделю і доньку хатніх робітників Стефанію. У момент розпачу доктор вирішує виховувати їх разом.

Минає 25 років. Дівчата виросли і так само нерозлучні, хоча Аделя тепер заміжня. Стефа ж веде господарство, втамовуючи свою пристрасть у кулінарії. Та вони досі не розуміють, хто вони одна одній: сестри та подруги, чи служниця та господиня. У калейдоскопі любові та ревнощів, подвійних смислів та таємниць грань між реальністю і вигадкою остаточно зникає. Красиві наряди, вишукані страви та безкінечні шпацери…

Цікаві факти:

  • Роман “Фелікс Австрія” Софії Андрухович, виданий “Видавництвом Старого Лева”, у 2014 році став переможцем всеукраїнської премії “Книга року ВВС”, а також отримав особливу відзнаку “Форму видавців” у Львові та премію “ЛітАкцент року”.
  • Для зйомок фільму у Ніжиловичах під Києвом на чотирьох гектарах землі відтворили справжнє місто, Івано-Франківськ зразка початку 20 сторіччя. Також спеціально для фільму постановники створили декорації старовинного маєтку, де мешкають головні герої – Стефа, Аделя та Петро.
  • Для стрічки зібрано понад 300 різноманітних образів жителів кінця ХІХ-го початку ХХ-го століть а це більше 1000 костюмів.
  • Саундтреками до фільму стали композиція “Човен” гурту “Один в каное” та дует Тіни Кароль та Юлії Саніної (солістка гурту “The Hardkiss”) “Вільна”.

Залишити відповідь