fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Екс

720

Жанр: Драма, Кримінал

Виробник: ТОВ “Т.Т.М.”

Дистриб’ютор: Кіноманія

Художник-постановник: Владлен Одуденко

Художники по костюмах: Яна Нікітенко, Елі Босович

Композитори: Роман Григорів, Ілля Разумейко

Сценарист: Ярослав Яриш

Художник із гриму: Тетяна Маркова

Оператор-постановник: Сергій Михальчук

Продюсер: Андрій Границя

Прем’єра: 23 січня 2020

Бюджет: ₴ 25 681 394

Режисер: Сергій Лисенко

Актори: Орест Пастух, Віталій Гордієнко, Роман Кривдик, Василь Колісник, Єлизавета Бакуліна, Анатоль Фон-Філандра, Аліна Коваленко, Юлія Хміль, Артур Шалак, Владислава Глєба, В’ячеслав Хім’як, Олександр Норчук, Любомир Старак, Володимир Губанов, Віктор Жданов

1932 рік. Західна Україна. Четверо українських підпільників УВО (української військової організації) на прізвиська Чорний, Зюк, Явір та Терен планують пограбування для потреб опору. Але все йде не за планом, і ретельно розроблена операція перетворюється на криваву бійню. Частина бійців гине під час нападу, решту переслідує польська поліція. Ланцюг фатальних подій призводить до засудження та страти молодих революціонерів. Але поразка обертається перемогою – визвольний рух на Львівщині набирає нових обертів.

Цікаві факти:

– Майже для всіх виконавців головних ролей участь у фільмі “Екс” стала дебютом у кінематографі. Оскільки події розгортаються на Галичині, режисер стрічки Сергій Лисенко шукав акторів передусім у цьому регіоні. Виконавцем ролі Чорного став Орест Пастух, Явора – Віталій Гордієнко, а Зюка та Терена зіграли Роман Кривдик та Василь Колісник.

– Сценарій засновано на реальних подіях – пограбуванні пошти у містечку Городок (тоді Грудек Ягелонські) 1932 року.

– Оператором стрічки виступив Сергій Михальчук, лауреат кінофестивалів у Берліні і Сан-Себастьяні. А художник-постановник, Влад Одуденко, відзначався роботою над фільмами “Поводир”, “Плем’я”, “Сторожова застава”, “Дике поле” та “Крути 1918”.

Залишити відповідь