fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Екс фільм

Цікаві факти про український бойовик “ЕКС”, прем’єра якого – вже 23 січня

271

Залишилось кілька днів до прем’єри історичного екшену режисера Сергія Лисенка “ЕКС”. Зібрали про стрічку усе найцікавіше: що саме означає цей “екс”, про які події йтиме мова, хто гратиме і до чого тут Віктор Цой.

“ЕКС” – слівце з жаргону революціонерів, яке означає експропріацію. В основі сюжету фільму лежить одна з таких операцій, яка відбулась у 1932 році в містечку Городок (тоді Грудек Ягелонські). Молоді українські підпільники УВО (української військової організації) проводять пограбування поштового відділення – революційну акцію з суто політичним підтекстом, яка мала пройти без застосування зброї. Та всупереч їхнім планам та неймовірному і неодноразовому збігу обставин “екс” перетворюється на криваву бійню.

“Ми прийшли сюди, щоб забрати гроші на потреби української революції”, – звучить одна з найгучніших фраз фільму. Хоча акція тоді не увінчалася успіхом, але отримала широкий розголос серед суспільства і стала початком боротьби за незалежність України. Таким чином поразка обертається перемогою – визвольний рух на Львівщині набирає нових обертів.

Проєкт фільму переміг на VIII конкурсі Держкіно та отримав значну фінансову підтримку. Загальний бюджет кінострічки – близько 26 000 000 гривень, з яких половину дала держава.

Майже для всіх виконавців головних ролей це дебют у кінематографі. Оскільки події розгортаються на Галичині, режисер стрічки Сергій Лисенко шукав акторів передусім у цьому регіоні. Виконавцем ролі Чорного став Орест Пастух, Явора – Віталій Гордієнко, а Зюка та Терена зіграли Роман Кривдик та Василь Колісник. У ролі Ганусі – Владислава Глєба.

Режисер фільму Сергій Лисенко – далеко не новачок в кіноіндустрії. Його стрічка “Кінець канікул” з Віктором Цоєм у головній ролі стала його дипломною роботою у 1986 році.Фільм, який став також дебютом легендарної радянської зірки, знімався к Києві.

У фільмі “ЕКС” звучать українські народні пісні, зокрема “Ой у лузі червона калина” та “За Сибіром сонце сходить”, які не тільки надають особливого колориту і забарвлення, а й підсилюють емоційну складову та головну ідею.

екс

Оператором стрічки виступив Сергій Михальчук, лауреат кінофестивалів у Берліні і Сан-Себастьяні. А художник-постановник, Влад Одуденко, відзначався роботою над фільмами “Поводир”, “Плем’я”, “Сторожова застава”, “Дике поле” та “Крути 1918”.

Міхалчук екс

Сценарій до фільму “ЕКС” написав лауреат премії “Коронація слова” Ярослав Яріш.

Фільм “ЕКС”, створений компанією “Т.Т.М”, виходить на великі екрани вже 23 січня.

Читайте також

Цікаві факти про українську фантазійну драму “Віддана”

Залишити відповідь