fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Цікаві факти про українську фантазійну драму “Віддана”

342

Трохи менше двох тижнів залишається до довгоочікуваної прем’єри історичної фантазійної драми “Віддана”, яка занурить глядачів у чарівну атмосферу кінця ХIX — початку ХХ століття.

Фільм познайомить з побутом Галичини тієї шляхетної епохи, змусить знову пережити драму двох сестер, створену вмілим романістом Софією Андрухович, чия книга в 2014 році стала переможицею всеукраїнської премії Книга року, володарем особливої нагороди Форуму видавців у Львові та премії ЛітАкцент року, а також всеукраїнським бестселером.

За сюжетом доктор Ангер втрачає в пожежі дружину, але йому вдається врятувати двох дівчаток — рідну доньку Аделю і доньку домашньої прислуги Стефанію. Убитий горем доктор вирішує виростити їх разом. Історія продовжується через 25 років. Дівчата виросли, але залишилися нерозлучні. Аделя вийшла заміж, а Стефа господарює і всю свою пристрасть тамує в кулінарії. Дівчата досі не можуть відповісти собі на питання, хто ж вони: сестри або подруги, або служниця і господиня.

Стараннями режисера картини Христини Сиволап глядачів закрутить калейдоскоп любові і ревнощів, подвійні смисли і таємниці, а грань між реальністю і вигадкою розсіється, як дим. Уяву захоплять прекрасне вбрання, вишукані страви традиційної галицької кухні, прогулянки дивними місцями… і, нарешті, відповідь на питання, де ж все-таки ілюзія, а де справжнє життя. Головні ролі у фільмі виконали Маріанна Янушевич, Олеся Романова, Роман Луцький, Олександр Кобзар, Ада Роговцева, Катерина Кухар, Ірма Вітовська та інші.

З нагоди виходу фільму, 10 цікавих фактів про стрічку, що відкриває низку українських прем’єр 2020 року і точно не залишить байдужими.

 1. Ще на етапі створення історія Відданої і епохи, що в ній відображається, наштовхували на ідею міжнародної співпраці. Було зроблено кілька спроб творчої колаборації з Польщею: запрошували польських сценариста і режисера, але в підсумку бачення і концепція української команди виявилася ближче і доступніше.
 2. Творча команда зробила п’ять експедицій до Івано-Франківська в пошуках відповідних локацій. Один із особняків на вулиці Липовій в цілому відповідав вимогам, але, на жаль, виявилося неможливим домовитися з усіма його мешканцями.
  Крім того, дуже заважала сучасна забудова (асфальт, прилеглі будинки, ліхтарі і т.д.). Тому від ідеї знімати там команда була змушена відмовитися. В результаті інтер’єрні зйомки провели в павільйоні FILM.UA та Чернівецькому драматичному театрі імені Ольги Кобилянської.
 3. За основу ескізу для Будинку Ангерів був узятий той самий особняк з вулиці Липової в Івано-Франківську, в якому не вийшло провести зйомки. Будинок зводили двічі – повноцінний двоповерховий особняк у павільйоні, і другий раз для зйомок екстер’єру — в селі Нежиловичи Київської області.
 4. Зйомки кулінарних сцен, які демонструють галицьку кухню того часу, мало не було зірвано. Справа в тому, що одна зі страв святкового столу готується з линів, які на момент зйомок (квітень) залягли на дно.
 5. Головні героїні Стефа і Адель постануть перед глядачам в чотирьох вікових групах — три, 10, 17 і 25 років. Стефу виконали п’ять артисток: головна актриса Маріанна Янушевич, немовля, 10-річна дівчинка, і два дублера — ігровий і дівчина-каскадер.
 6. 100 тис грн — така загальна вартість прикрас, які одягала героїня Ади Роговцевої.
 7. Для зйомок сцени у фотопластиконі був збудований фасад цього пристосування в реальну величину з дотриманням найдрібніших подробиць.
  Фотопластикон — це пристрій для одночасної демонстрації групі глядачів стереоскопічних зображень. Він складається з дерев’яного барабана діаметром 3,75 метра, в стінах якого розміщено 24 або 25 пар оглядових отворів, забезпечених лінзами.
 8. Щоб постава Аделі виглядала максимально шляхетною, а талія Софії – тонкою, актриси протягом всього знімального періоду носили спеціальні корсети.
 9. Наймолодшій актрисі на момент зйомок було 57 днів, найстаршій — 81 рік.
 10. Відео саундтреку до фільму Віддана — Вільна, який виконали Тіна Кароль і Юлія Саніна, очолило список трендів YouTube і набрало 2,9 млн переглядів.
  За п’ять днів пісня потрапила до головних чартів світових агрегаторів: № 1 iTunes, № 1 Google Play, № 2 Top 100 Ukraine від Deezer, а також Топ-100 Україна і Hot tracks від Apple Music.

Дивіться офіційний трейлер “Віддана”: відео

Джерело

Залишити відповідь